Home Bitcoin SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, erteledi!

SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, erteledi!

SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, erteledi!

brave
0

Amerika birleşik devletleri borsa ve menkul kıymetler komisyonu namı diğer SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, ileri bir tarihte görüşmek üzere tehir etti!

SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, erteledi!

Online olarak yapılan duyuruda, yetkililer ETF’lerin değerlendirilmesinin 27 Şubat 2019 tarihine tehir edildiği bildirildi. Başvuru, bu yılın başlarında Cboe borsasıyla işbirliğine giden yatırım firması VanEck ile bir blockchain girişimi olan SolidX tarafından yapılmıştı.

Bu karar, SEC’in bir çok ETF başvurusunu reddetmesi sonrasında yaşanan aylar süren belirsizliğin ardından geliyor. Daha önce Proshares, GraniteShares ve Direxion’ın sunduğu 9 maddelik ETF başvurusu SEC tarafından reddedilmişti. Bu kararın açıklandığı ertesi gün, tüm başvuruların tekrar gözden geçirileceğini bildirmişti.

Daha sonra, ETF’lerin onaylanması konusunda kamuoyunun düşüncelerini bildirmesi açısından 6 Kasıma kadar yorumları aldı.

Diğerlerinden farklı olarak VanEck ve SolidX teklifi gerçek değer olarak Bitcoin’e bağlıdır. Diğer 9 teklif vadeli işlemleri kapsıyordu.

Benzer şekilde, 17 Ekim ile 31 ekim tarihleri arası SEC bir kez daha bu başvuru için yorum dönemi açtı. Görünüş o ki, SEC her ne kadar 27 Şubat 2019’da başvurunun değerlendirileceğini söylese de daha erken bir tarihte teklif gözden geçirilebilir.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave