Home Altcoin Ripple (XRP) grafiği hafta sonu sert bir fiyat hareketine işaret ediyor

Ripple (XRP) grafiği hafta sonu sert bir fiyat hareketine işaret ediyor

Ripple (XRP) grafiği hafta sonu sert bir fiyat hareketine işaret ediyor

brave
0

Ripple (XRP) grafiği şu anda aşağı doğru inen bir üçgen formasyonu uluşturmuş durumda. Bu üçgenin içinde oluşan aşağı yönlü takoz bu formasyon eli kulağında bir kopuşun habercisi. Acaba kopma hangi yöne doğru olacak?


Ripple (XRP) grafiği yükselişe işaret ediyor

Oluşan formasyonu içinde bulunduğumuz mevcut durum ile birlikte değerlendirirsek kopmanın yukarı yönlü olması kuvvetle muhtemel. Bu yönlü bir kopuşa şahit olursak bu hafta sonundan itibaren başlamak üzere Aralık ayı sonlarına kadar sürecek bir tırmanışa şahit olabiliriz.

 

Her ne kadar otoriteler piyasa için uzun vadeli bir düşüş trendi öngörse de, Ripple (XRP) grafiği içinde oluşan alış-veriş kanalında bir kopuş olmak zorunda. Bu kopuşun da yukarı yönlü olacağını düşünüyorum.

(Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyelerine Gerileyebilir mi? yazısı ilginizi çekebilir.)

Piyasanın hali şu anda resmen savaş alanını andırıyor. Kripto paraların hepsi kırmızıya boyanmış durumda. Ripple da, diğer kriptolar gibi bu düşüşten nasibini aldı. Son 24 saat içinde neredeyse %10’luk bir değer kaybı söz konusu. Ancak buna rağmen BTC ve dolar karşısında pek de ezilmiş görüntüsü vermiyor.

Bir kripto para genel olarak piyasanın durumuna göre sert bir şekilde düşebilme veya yükselişe geçme potansiyeline sahiptir.  Ancak bu durum Ripple için özellikle ETH’nin piyasaya hacmini solladığından beri değişmiş görünüyor. Piyasa düşüşte iken Ripple yükseliyor veya piyasa yükselirken Ripple düşüyor. Bunun normal bir olay olduğunu söylemek oldukça zor, özellikle de yatırımcılar açısından.

Ripple gösterdiği gelişmeyi BTC karşısında da ispatlamalı

Ripple daha düne kadar şu anda kendine yatırım yapmak için sırada bekleyen yatırımcılar tarafından acımasızca eleştirildi. Ancak zaman Ripple’ın lehine işledi. Ripple ve arkasındaki ekip, hedefindeki kitlenin çıkarlarını korumak ve onlara en iyi hizmeti verebilmek için var gücüyle çalıştı. Sonuçta kendisini eleştiren yatırımcıların bile gözüne girmeyi başardı.

 

Aslında XRP ilk başta Bitcoin’in direk karşısına çıkmak gibi stratejik bir hata yaptı. Ancak bütün piyasanın BTC’nin arkasında durması bu hamlenin geri tepmesine sebep oldu. daha sonra yönünü sınır ötesi ödeme çalışmalarına çeviren Ripple, bu alanda daha fazla nüfuza sahip oldu. Bu durum da, Ripple’ın daha fazla şirket ve yatırımcı tarafından benimsenmesinin yolunu açtı.

Dolar karşısında değer kazanan Ripple, BTC karşısında nispeten daha zayıf durumda. XRP/BTC grafiğine göre eğer Ripple direnç noktasını geçemezse yeniden düşüş kanalına düşebilir. Belki Ripple için kısa vadeli bir çekilme makul bir taktik olarak değerlendirilebilir. Ancak toparlandıktan sonraki hamle sonrasına kanalın üst tarafından tepki gelirse, Ripple düşüş kanalının dibini görür.

28 Gün kaldı, Bearableguy123’ün Ripple 589 dolar olacak kehaneti gerçekleşecek mi?

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave