Home Kriptopara Haber Kripto para piyasasında milyar dolarlar buhar oldu!

Kripto para piyasasında milyar dolarlar buhar oldu!

Kripto para piyasasında milyar dolarlar buhar oldu!

brave
0

Hafta boyunca devam eden satışlar bugün vites yükseltti. Kripto para piyasasında milyar dolarlar herkesin gözü önünde birkaç saat içinde kül oldu.


Kripto para piyasasında milyar dolarlar buhar oldu

Kripto piyasasında bugün meydana gelen % 12’lik düşüş, piyasa hacminde 15 miyar dolarlık bir sermaye kaybına sebep oldu. Son altı ayın en düşük seviyesini gören kripto paralar, toplam hacmi 110 milyar dolara kadar düşürdü.

İşaret fişeğini ilk olarak Bitcoin patlattı. Günün ilk saatlerinde 3,700 $ olan destek seviyesini kıran BTC,  %10’luk bir düşüşle 3,400 $ seviyelerine kadar düştü. Birçok analist tarafından öngörülen bu düşüşün bir sonraki durağının 3,000 $ olacağı tahmin ediliyor. Bu tahmin gerçekleşirse BTC’nin piyasa hacmi 60 milyar dolara kadar düşecek.

Piyasasın ikinci büyük üyesi Ethereum da dibi görenlerden. %15’lik bir düşüş yaşayan ETH, 85 dolara kadar düştü. Bu rakam ETH’nin 2017 Nisan’dan bu yana gördüğü en düşük seviye oldu. ETH için gelecek günler daha karanlık gözüküyor.

En çok kayıp EOS’ta, en karlı BSV

İlk 10 sırada yer alan ve çift haneli düşüşler yaşayan kripto paralardan en çok zarar gören ise EOS oldu. son 24 saatte yaşadığı kayıp %20’yi aşmış durumda. Bitcoin Cash’in düşüşü %14’lere varırken BCH’ye ikinci bir darbe de BSV’den geldi. BSV tüm kripto paraların aksine yükseliş yaşayan tek kripto para. Şu anda %17’lik bir artışla 107 dolardan alıcı buluyor.

Bugün BSV dışındaki bütün Altcoin’ler cepten yiyor. Ancak tüm piyasa paraları arasında en çok düşüş yaşayanı tahmin edin? Evet, doğru tahmin ettiniz. Polymath (POLY) ve Factom (FTM) %40’a varan bir düşüş yaşadılar.

Yazım esnasında toplam piyasa hacmi 107 milyar dolar olarak görünüyor. Bu rakam %12’lik bir düşüş olan son 24 saati içeriyor. Kripto piyasasının hacmi Temmuz 2017’den bu yana ilk defa bu kadar düşüş gördü.

Bitcoin Yuzde 30 Daha Düşüp 3.000 Doları Görebilir yazısı için tıklayınız!

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave