Home Ethereum Ethereum Haber Coinbase’de Ethereum 13 dolara düştü, işte sebebi!

Coinbase’de Ethereum 13 dolara düştü, işte sebebi!

Coinbase’de Ethereum 13 dolara düştü, işte sebebi!

brave
0

Bugün erken saatlerde,  Coinbase tarafından işletilen yüksek performanslı işlem platformu,  GDAX’ ta Ethereum fiyatı geçici olarak 13$’a düştü.

Eski forex tüccarı ve kripto para analisti Cole Garner’a göre, 13$ ile 60$ arasındaki düşük siparişler aslında platformda dolduruldu. Garner, GDAX’ın 55$ ve 65 $’dan verilen siparişlerin ekran görüntülerini yayınladı.

7 Aralık itibariyle, Ethereum’un (ETH) fiyatı 85$ seviyesinde ve günün en düşük noktasında;  ETH 83 $ ‘a düştü.  Garner, ETH’nin mevcut fiyatından yüzde 36 daha düşük bir oranda, 55$ ve 65$ ‘dan ETH satın alabildi.

Coinbase’de Ethereum’un ani çökmeye ne sebep oldu?

Çoğu flaş çöküş, düşük fiyatlarda yanlış yazılmış veya yanlış ticari siparişler nedeniyle gerçekleşir. Borsalarda, yatırımcılar alma veya satma emri verirken yanlış bir figür girerek basitçe hata yapabilirler.

Örneğin, potansiyel bir Ethereum alıcısı dijital varlığın mümkün olan en düşük destek seviyesinde satın alınması için 13 $ ‘dan bir satın alma siparişi vermek yerine, dikkatsiz bir hata yüzünden 13 $’ lık bir satış siparişi verebilir.

Geçtiğimiz hafta boyunca birkaç teknik analistin  13 $ – 14 $’ a kadar güçlü destek seviyesinde alım önerdi. Bu öneriyi dikkate almak isteyen  bir bireysel işlemcinin $13’dan satın al siparişi vermesi beklenirken, yanlışlıkla düşük seviyede sat siparişi düzenlemesi mümkün.

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Nasdaq gibi büyük hisse senedi piyasalarında bile, oldukça sık flaş çökmeler meydana gelir. Çünkü çoğu pazarda algoritmalar ve bot ticareti hakim olduğundan teknik aksaklıklardan kaçınılamaz.

Ethereum’un 13 dolara ani çöküşü Avrupa ve Güney Kore gibi diğer pazarlarda görülmeyen flaş bir çökme idi. ve ilk çökmeden hemen sonra Coinbase ETH-USD piyasasını hemen toparladı.

Önceki flaş çöküş

Haziran ayında, Coinbase, Ethereum ile platformunda bir flaş çökme yaşadı. 7 Aralık’ta meydana gelen flaş çökmesine benzer şekilde, ETH’nin fiyatı geçici olarak 322  dolardan 0.1 dolara düştü.

Paranın düşmesi sırasında elde edilen fiyat ile ortalama fiyat arasındaki tutarsızlık nedeniyle, Coinbase etkilenen tüccarları tazmin etmeye karar verdi. 26 Haziran’da Coinbase şöyle bir açıklama yaptı:

“GDAX ETH-USD sipariş defterinde 21 Mart 2017’de saat 12: 30’da hızlı fiyat hareketinin doğrudan bir sonucu olarak bir marj çağrısı veya kayıp durdur siparişi yaşayan müşteri hesaplarına kredi vermek için bir işlem oluşturacağız. Bu işlem  durumdan etkilenen müşterilerin, hızlı fiyat hareketi öncesinde anında hesaplarında ne kadar ETH-USD bulunuyorsa bu değerin geri hesaplarına yüklemelerini sağlayacak ”

Coinbase’in, flash kazasında kaybeden müşterilere tazminat ödemesi gerekip gerekmediği belirsizliğini koruyor, ancak eğer şirket kullanıcı tarafında bir hata olduğunu fark ederse, o zaman geri ödeme yapılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Coinbase’de Ethereum 13 dolara düştü, işte sebebi! tıklayınız

Bir zamanlar Bitcoin’e kafa tutan Ethereum şimdi 100 doların altında tıklayınız

Yılbaşı 2019 Bitcoin, Ripple, Ethereum, Stellar ve diğer Kripto para öngörüleri tıklayınız

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave