Home Altcoin Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin fiyat öngörüsü!

Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin fiyat öngörüsü!

Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin fiyat öngörüsü!

brave
0

Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin tahmini Kripto para yatırımcılarının uykusunu kaçıracak türden. Zira bu seferki tahmin ayı piyasasında diğer öngörüde bulunan analistlerden daha ağır. Bloomberg analisti Mike McGlone’a göre Bitcoin aşağı yönlü sert bir girdaba kapılmış durumda. McGlone Bitcoin’in 1500 dolar seviyelerine düşeceğini öngörüyor.


Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin tahmini: 1500 dolar

Kripto para piyasasında 14 milyar dolar düşen 24 saatlik hacimler ile BTC, Çarşamba günkü durgun görünen düşüş trendini sürdürdü. Haftaya 3,900 dolar ile 4,200 dolar arasında değişen değerlerde giren Kripto varlık, son saatlerde bu fiyat değerlerinde tutunamayarak ağır bir düşüş trendine girdi. Yazımızı hazırladığımız şu zamanlarda Bitcoin değeri 3400 dolar seviyelerinde görünüyordu. Geçen ay kasım ayında bu seviyeleri gören Bitcoin, aralık ayında da yatırımcılarının yüzünü güldürmeyecek gibi duruyor.

Bloomberg’e göre bu düşüş dalgasının 2019’a kadar devam etmesi muhtemel. Bu öngörü hem kripto para birimi hem de hisse senedi piyasalarının bir Noel Baba rallisi geçireceği beklentisiyle çelişiyor.(Bknz:Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak?)

Bloomberg News e konuşan analist Mike McGlone aylar öncesinden göstergelerin Bitcoin için düşük seviyeleri açıkça işaret ettiğini söylüyor. Geçmişte de kıyamet senaryolarını dile getirmekten korkmayan McGlone, BTC’nin ağır bir ayı piyasasına gireceğini ve düşüşün devam edeceğini belirtiyor.

Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin tahmini fiyatın 1.500 dolara kadar düşeceği yönünde. Mike McGlone Bitcoin’in yaşadığı bu düşüşün altcoinleri de doğal olarak etkileyeceğini, Altcoinlerin büyük baba Bitcoin’in izinden giderek daha ağır kayıplar yaşayacağını ifade ediyor.

Bitcoin Cash hard fork üzerinden haftalar geçmesine rağmen analist, Bitcoin’in 1500 dolar seviyesine düşeceği tahmininde bulunurken iki faktöre özellikle vurgu yapıyor. Birisi yıl sonu vergi satışları diğeri de özellikle Bitcoin hard fork savaşı.

2017’deki yükseliş psikolojisinin tersi mevcut

Analist Mike McGlone şunları ifade etti:

Pazarın 2017’deki çılgınlığı tersine çevirdiği psikolojik bir aşamadan geçiyoruz. Hard fork olayı teknolojinin yeni ve ne denli bir şekilde ortaya çıktığını gösteren önemli bir tetikleyici unsur oldu. Birbirini yok etmekle tehdit eden bu platformların durumu kurumları ürküttü ve ‘bir süreliğine uzak dursak iyi olacak’ şeklinde düşünmelerine sebep oldu.

Her ne kadar McGlone tahmini ile cehennem senaryosu çizmiş olsa da ayı piyasasında uzmanların birçoğu Bitcoin’de taban fiyatın 3000 dolar olacağını söylüyor. Bazı uzmanlar ise bu fiyat düşüşünün bir düzeltme işareti olduğunu 2019 yılı içerisinde Bitcoin’in yükseliş trendine gireceğini öngörüyor. Bunlardan birisi de Japon fintech şirketi ve kripto para borsası Quoine CEO’su Mike Kayamori. Düşüşleri bir düzeltme işareti olarak gören Kayamori 2019’un sonlarında Tıpkı 2017 de olduğu gibi yüksek fiyatların bizleri beklediğini düşünüyor.(Bknz:Bitcoin 3000 doları görmeden dibi bulamayacak gibi!)

Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin tahmini hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşın. Ayrıca kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave