Home Altcoin Altcoin Haber Bitcoin ve Altcoinler adeta kabus yaşıyor!

Bitcoin ve Altcoinler adeta kabus yaşıyor!

Bitcoin ve Altcoinler adeta kabus yaşıyor!

0

Cuma sabahı, Bitcoin ve Altcoinler adeta kıyım yaşıyor. SEC’in ETF’leri ileri bir tarihe ertelemesi kripto piyasalarını resmen kan gölüne çevirdi. %10 değer yitiren Bitcoin kripto paraları da yanında dibe çekti. Piyasa 2017’den beri en düşük seviyesinde!

Bitcoin ve Altcoinler adeta kıyım yaşıyor

En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, %10 değer yitirerek 3,400 dolar seviyesinin altına düşürdü. Haberin yazım anı itibariyle biraz nebze olsun tepki göstererek 3,400 dolar seviyesine tutunmuş görünüyor. Bu düşüş ile birlikte kripto para piyasaları 2017’den beri en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

XRP son 24 saat içerisinde %11,6 düşüşün sonuncunda 0,29 dolar, Ethereum ise %16 düşüş sergileyerek 85 dolardan alıcı buluyor.

Enteresan şekilde ilk 10’da Tether’dan sonra Bitcoin’e ayak uydurmayan tek para birimi Bitcoin SV oldu. BSV son 24 saat içerisinde %23,71 değer kazanarak 110 dolara çıktı ve market hacmiyle 5. sıraya yerleşti.

SEC, SolidX Partners Inc. ve varlık yöneticisi Van Eck Associates Corp’un sunmuş olduğu ETF’yi 27 Şubata ertelemesi bugünkü yaşanan fiyat hareketinin baş sorumlusudur.

Kripto para araştırma firması CoinFi’nin kurucusu ve CEO’su Timothy Tam şöyle bir açıklamada bulundu.

“Piyasadaki duyarlılık gerçekten berbat durumda, herhangi bir olumsuz haber yıkıcı etkisi var,” dedi.

Bu sonki düşüşle birlikte Bitcoin AHT ‘sinden %80’den fazla değer kaybetmiş oldu ve 200 günlük hareketli ortalamanın %50 altına düştü.

Ayrıca bakınız: Bloomberg analistinden ürkütücü Bitcoin tahmini

Kriptoların toplam piyasa hacmi 11,5 milyar dolar eridi ve bu son düşüşle birlikte kripto para piyasasında 733 milyar dolar para buhar oldu. Toplam piyasa hacmi 8 ocak 2018’de 813 milyar dolardan 107 milyar dolara geriledi.

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial