Home Altcoin Bitcoin SV gerçek BCH mi oluyor? işte son gelişmeler

Bitcoin SV gerçek BCH mi oluyor? işte son gelişmeler

Bitcoin SV gerçek BCH mi oluyor? işte son gelişmeler

brave
0

Bitcoin SV gerçek BCH (Bitcoin Cash) mi oluyor? Son ayı istilasından sonra, kripto para piyasalarını takip edenler bu soruyu merak ediyorlardır. Evet gerçekten şuan piyasada öyle bir yönelim var. İşte son gelişmeler…


 Bitcoin çatallanmasının ardındaki gerçek; Bitcoin SV gerçek BCH mi oluyor

 

2017 ağustos ayında, Bitcoin’in işlem hızındaki yavaşlıklar nedeniyle SegWit2’ye geçmesini desteklemeyen bir grup madenci, kapasiteyi 2 MB değil de 8 MB’a çıkarmak için Bitcoin Cash yazılımını oluşturdu. Bu Bitcoin’deki ilk çatallanmaydı. Ancak bu çatallanmadan yeterince memnun olmayanlar vardı. Craig Wright ve ekibi…

Craig Wright önderliğindeki topluluk, Bitcoin Cash’de istediklerini alamadıkları için yeni bir çatallanma yoluna gittiler. Yeni hard forka göre Bitcoin Cash bünyesinden, Bitcoin SV ve Bitcoin ABC olarak 2 yeni kripto para türeyecekti. Ve dedikleri geçtiğimiz kasım ayında gerçek oldu.

Yeni çatallanmadan sonra piyasada deyim yerindeyse yer yerinden oynadı ve büyük çaplı bir ayı istilası başladı. Ancak dikkatleri çeken bir nokta vardı. O da Craig Wright ve ekibinin oluşturduğu Bitcoin SV’nin, bu düşüşlerden pekte etkilenmemesiydi.

Bitcoin SV gerçek BCH

Gördüğünüz gibi Bitcoin SV piyasaya çıkalı henüz 3 hafta olmasına rağmen, son ayı istilasından sonra Bitcoin Cash’i geçmiş bulunuyor.

Bitcoin SV’deki bu hızlı yükseliş bizlerde dahil olmak üzere kripto para dünyasından ekmek yiyen pek çok insanın dikkatini çekti.

Kripto para piyasalarının 20 gündür süren düşüş hareketlerini ve Bitcoin SV’deki hızlı yükselişi birlikte değerlendirdiğimizde, bizlere, sanki birileri Bitcoin SV’yi bir an önce parlatma çabasındaymış gibi geldi. Ve bunu başardılar da. Bitcoin SV gerçek BCH oldu.

Peki bundan sonra kripto para dünyasını ve Bitcoin SV’yi ne bekliyor. Acaba Bitcoin SV, Bitcoin Cash’i geçmesinin ardından gözüne kimi kestiriyor.

Not: Yeri midir bilmem ama, çok zaman önce, gelecekte dünyada fiat paraların kalmayacağı yönünde bir belgesel izlemiştim. Belgeselde ilk önce ortaya bir kripto paranın çıkacağı ve insanların buna olan yaklaşımının test edileceğinden bahsetmişlerdi. Akabinde ise ilk çıkan kripto paranın yavaş yavaş etkisini kaybedeceği ve yerine bir başkasının geçip global finans piyasasına hükmedeceği yönünde bilgiler veriliyordu.

Nedense Bitcoin SV’de gerçekleşen bu hareketleri gördüğümde, aklıma direk belgeselde geldi. Sanki birileri Bitcoin SV’yi sektörün lideri konumuna çıkartmaya çalışıyor. Tabi bu sadece bir belgesel. Ancak göz ardı edilmemeli. Sizlere tavsiyem portföyünüzde 1 adet Bitcoin SV bulundurun 😊

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Kripto para piyasası çökerken Bitcoin SV nasıl yükseliyor ? Tıklayınız.

Bitcoin büyük çöküşe hazırlanıyor adlı makalemizi okumak için tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Eski bilgisayarlarınız sizi kripto zengini yapabilir. Nasıl mı? Tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Bu yılın en iyi yatırımcısı Litecoin’lerini 300 dolardan satan Charlie Lee, Tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave