Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin ne kendini sıfırlayacak ne de ölüm sarmalına girecek

Bitcoin ne kendini sıfırlayacak ne de ölüm sarmalına girecek

Bitcoin ne kendini sıfırlayacak ne de ölüm sarmalına girecek

brave
0

Bitcoin ne ölüm sarmalına girecek ne de yok olacak! Kripto piyasasındaki keskin düşüşlerin ardından kripto paraların akıbeti ile ilgili korkunç senaryolar hız kesmeden devam ediyor. Ancak ünlü kripto savunucularına göre bu senaryolar asılsız. İşte nedeni!

Bitcoin ne ölüm sarmalına girecek ne de yok olacak!

 BTC‘nin 6.000 $ ‘ın altına düşmesinden beri, hash hızı (madencilik cihazlarının gücü ve hızı ile ilgili bir değerlendirme ölçüsü-hashrate) da düşmeye devam ediyor. 14 Kasım’dan bu yana, piyasayı etkisi altına alan satış baskısı sonucu, hash hızı bir hafta içinde % 36 oranında düşüş kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Kripto madencilik faaliyetleri CEO’su Malachi Salcido, madencilerin azalan kar oranlarına bağlı olarak madenciliği bırakmaya başladığını söylemişti. Salcido’nun yanı sıra, blockchain araştırma birimi Autonomous Research, 100.000’den fazla Bitcoin madencisinin fişi çektiğini iddia ediyordu.

(bknz: Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor)

Bazı uzmanlar Bitcoin ne zaman düşşe, BTC’nin, Altcoin’ler ile birlikte bir “ölüm sarmalına” gireceğini iddia ediyor. Ve madenciliğin tamamen çökeceğini, hatta BTC’nin sıfırı göreceğini göreceğini iddia edenler var. Ama her zaman olduğu gibi, sözde uzmanlar bu iddialarıyla birlikte kripto piyasasındaki manipülasyonlara alet oluyor. Çünkü Bitcoin ne ölüm sarmalına girecek ne de yok olacak. Sıkı bir merkeziyetsizlik savunucusu olan Andreas Antonopoulos bu iddiaların asılsız olduğunu söylüyor.

Antonopoulos: Madenciler Bitcoin’i ölüm sarmalına göndermeyecek!

Bitcoin ne zaman düşse kıyamet senaryoları ortaya atılıyor. Bu senaryoların aksini iddia eden bir çok uzman var. Bunlardan biri de, Lefkoşa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve Blockchain.info’nun eski yöneticilerinden olan Andreas Antonopoulos’dur. 

Antonopoulos, Bitcoin’in hiçbir zaman sıfıra düşmeyeceğini ve madencilerin, Bitcoin’i ölüm sarmalına göndermeyeceğini dile getirdi. Ona göre, Bitcoin ne ölüm sarmalına girecek ne de madencilik bitecek.  

Antonopoulosa göre, Bitcoin’in kendi kendini koruma mekanizması, maden topluluğunu teşvik etmek için piyasadaki duruma uyum sağlar. Madencilik çok maliyetli ve zor hale gelirse, bu mekanizma buna yönelik ayarlamalar yaparak zorluk derecesini buna göre ayarlayacaktır. Antonopoulos, madenciliğin karlı hale getirebilmek için zorluk derecesinin ayarlanacağını söylüyor.

Bitcoin Q & As’de, Antonopoulos, Bitcoin protokolünün, her bir 2.016 blok bulunduğunda zorluk oranını yeniden belirlemek için nasıl yapılandırıldığını detaylı bir şekilde açıklamıştı. İlk günden bu yana dünyanın ilk blockchain’inde aktif hale getirilen bu özellik, Bitcoin’in ölüm sarmalına gireceği ve Bitcoin’in başladığı noktaya döneceği teorisini boşa çıkarıyor.

“Eğer madenciler zorluk derecelerinin düşürülmesine kadar beklerse ve zorluklar azalırsa, o zaman her madenci daha fazla kazanç sağlamış olacak, çünkü yeni programda madencilik gücünde daha büyük paya sahip olurlar. Madencilik gücünün % 50 düştüğü takdirde, zorluk derecesinin düşürülmesini bekleyen madencilerin, yeni düzenlemelerin ardından iki kat daha karlı olacağını söyleyebiliriz. ”

Bu özellik ile madencilerin hepsinin işi bırakacağı ve Bitcoin’in sıfırı göreceği iddialarının asılsız olduğunu ortaya koyuyor. Antonopoulos’un da dediği gibi, hash zorluğunun yeniden ayarlanması, madenciler için oldukça iyi bir teşviktir.” Ve tüm piyasayı ayılar istila etse de BTC’nin 0 dolara düşmesi neredeyse imkansızdır.

(bknz: Milyarder Mike Novogratz’ın 2019 ve 2020 kripto beklentisi çok yüksek)

Antony Pompliano: Bitcoin dünyayı değiştirme potansiyeline sahip!

Morgan Creek Digital‘in kurucularından Anthony Pompliano, madenciliğin devam edeceğini ve kripto paraların özellikle de BTC’nin hala Dünya’yı değiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’in hayatta kalacak şekilde tasarlandığını iddia eden Pompliano ayrıca, BTC büyük ölçüde düşse de, Bitcoin’in işlem sayısında, daha ucuz TX ücretlerinde ve tam aktif node’lerinde artış görüldüğünü belirtiyor.

CNBC Squawk Box’ın panelinde konuşan Pompliano, son zamanlarda Bitcoin’in dünyanın en güvenli işlem mekanizması olduğundan bahsetti. Ve BTC’nin ayılardan ne kadar çok darbe yese de, “0” doları görmeyeceğini ve bir değere sahip olacağını söyledi.

Kaynak

Ayrıca bknz:
Binance’a su içse yarıyor: CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi, BNB yüzde 21 yükseldi

Kripto para piyasalarının en hızlı büyüyen parası ile tanışın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave