Home Altcoin Ayı piyasasında Cardano (ADA)’nın son durumu

Ayı piyasasında Cardano (ADA)’nın son durumu

Ayı piyasasında Cardano (ADA)’nın son durumu

brave
0

Ayı istilası altındaki kripto para piyasası, inim inim inlerken, sizler için Cardano (ADA)’nın son durumunu inceledik. Cardano için teknik analiz modellemeleri orta ve uzun vade için ne gösteriyor? Yön ne tarafa olacak?


Cardano (ADA)’nın son durumu

 

Kısa vadeye baktığımızda, Cardano (ADA) üzerindeki ayı baskısının devam ettiğini görüyoruz. Boğalar kontrolü kaybetmiş gibi gözüküyor. Şimdi de uzun ve orta vadeye bakalım.

ADA/USD uzun dönem fiyat analizi

Üst direnç noktaları: 0.032 dolar, 0.042 dolar, 0.050 dolar

Alt destek noktaları: 0.027 dolar, 0.022 dolar, 0.016 dolar

Cardano (ADA)'nın

Cardano, günlük grafikte düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. 28 Kasım günü boğalar, ADA fiyatını 0.042 dolar seviyesine çekmeye çalıştılar ancak ayılar buna müsaade etmedi. Akabinde Cardano 4 günlük bir konsolidasyon sürecine girdi. Konsolidasyon hareketi sonucu fiyatın yukarı yönlü çekileceğine dair beklentiler artmıştı ki, dün gece yeni bir ayı istilası başladı. Sonuç olarak ADA fiyatı 0.032 dolar destek noktasının altına doğru kırıldı.

EMA göstergelerine baktığımızda, Cardano’nun günlük fiyat hareketinin, 21 günlük EMA ve 50 günlük EMA’nın altında olduğunu görüyoruz.Bu da Cardano’nun hala yoğun bir ayı baskısı altında olduğunu gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise, 30 seviyesinin altında. Bu da bizlere, düşüş eğiliminin bir süre daha devam edeceğini göstermektedir. Eğer ayılar 0.027 destek seviyesini aşağı yönlü kırarsa, Cardano (ADA) fiyatı 0.022 dolar seviyelerini görebilir. Bu durumda yatırımcıların, 0.025-0.026 dolar seviyelerinden loss stop emirleri girmeleri faydalarına olacaktır.

ADA/USD orta dönem fiyat analizi

Cardano (ADA)'nın

Cardano (ADA) için orta vadede de pek ışık gözükmüyor. Cardano fiyatının 21 ve 50 günlük EMA’ların altına düşmesi elimizi kolumuzu bağlıyor. Bu yüzden Cardano’nun yukarı yönlü bir harekete başlayabilmesi için en az 4-5 günlük bir dengelenme süreci geçirmesi gerekiyor. Tabi bu süreçte yeni bir ayı istilasının başlamayacağını kimse garanti edemez. İyisi mi loss stopsuz yatağa girmeyin. Her an her şey olabilir.

İlginize çekebilecek diğer haberler

Kripto para piyasası çökerken Bitcoin SV nasıl yükseliyor ? Tıklayınız.

Bitcoin büyük çöküşe hazırlanıyor adlı makalemizi okumak için tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Eski bilgisayarlarınız sizi kripto zengini yapabilir. Nasıl mı? Tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Bu yılın en iyi yatırımcısı Litecoin’lerini 300 dolardan satan Charlie Lee, Tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave