Home Altcoin Ripple tarihi trend çizgisinde güçlü bir destek buldu

Ripple tarihi trend çizgisinde güçlü bir destek buldu

Ripple tarihi trend çizgisinde güçlü bir destek buldu

brave
0

Ripple tarihi trend çizgisinde güçlü bir destek bularak son satış dalgasına direnmeyi başardı.Haftalık XRP/USDgrafiği ta Haziran 2017’ye kadar uzanan tarihi direnç noktasından geri dönmeyi başardı. Bu Ripple’ın şu ana kadar bulduğu tek trend çizgisi desteği değil.


Ripple tarihi trend çizgisinde

Grafik aşağı yönlü önceki direncin bir desteğe dönüştüğünü gösteriyor. Bu şekilde fiyat diğer bir trend çizgisi desteği daha bulmuş oldu ki bu da trendin tersine döneceğine dair bir  beklenti oluşturuyor. Şu an için ayı piyasası geçmiş gibi görünüyor. Fiyatlar bir düzeltme hareketi yapıyor. Daha önceki ayı piyasasında Ripple iki dipten oluşan bir form yapmıştı. Bundan sonra da geçen yıl Haziran ve Kasım ayları arasındakine benzer bir fiyat hareketi görebiliriz.

Buna göre Ripple fiyatının önümüzdeki dönemde bir toparlanma yaşaması beklenebilir. Fakat 2019 ortalarından önce tarihi zirveyi geçmesi beklenmiyor. Fiyatın 2019’un ortalarına kadar konsolide olması sonrasında ise yukarı yönlü büyük bir kırılma ile yeni bir tarihi zirve yaşaması muhtemel. Bu dönemde beklenen fiyat olarak genel beklenti 5 USD etrafında dönüyor. Ripple bu dönemde büyük bir yatırımcı sürüsünü daha arkasına kattı. Bu nedenle pazardaki diğer kripto paralar büyük kan kaybı yaşarken Ripple tersi yönde büyük bir direnç gösterdi. Ripple sadece diğer kripto paralara göre daha iyi bir performans göstermekle kalmadı piyasanın 2 numarası olan Ethereum’u da tahtından etmeyi başardı. Şu anda bu iki kripto para arasındaki fark 3 Milyar Dolara kadar çıkmış durumda.

Ripple tarihi trend çizgisinde

Ripple hedef büyütebilir

Eğer Ripple bu yürüyüşüne devam ederse gelecekte Bitcoin’e de  kafa tutması işten bile değil. Haftalık grafik Ripple’ın Bitcoin karşısında yukarı yönlü bir kırılmanın eşiğinde olduğunu gösteriyor. Kripto para sektöründe şu anda mantıkdan ziyade psikoloji hakim durumda. Bu nedenle her mantıklı beklenti gerçekleşecek diye düşünmek mantıklı değil. 🙂

Şu anda piyasada en güçlü duruş sergileyen kriptolar Stellar ve Ripple. En büyük hayal kırıklığı ise Bitcoin Cash hash savaşı sonrasında Bitcoin Cash versiyonları ve Ethereum’da. Bu dönemde sadece küçük altcoinler ve ICO’lar değil BCH gibi büyük projeler dahi risk altında. Bu süreç birçok yatırımcının kripto paralara yatırım yapma düşüncesini revize etmesine neden olduğu bariz.

Ayı pazarında yatırımcılar

Böyle bir ayı pazarında bir projenin gerçekte ne kadar ederi olduğunu değerlendirerek yatırım yapmak en doğru yaklaşım olsa gerek. Çünkü tüm psikolojik dürtüler kriptoların aleyhine bir konumda. Eğer böyle bir dönemde Ripple bir sıçrama yaparsa bu yatırımcıda Ripple’a olan güveni iyice arttıracak ve yeni alımlarla bir FOMO oluşacaktır. Bu dönemde satışların büyük oranda küçük yatırımcıdan ziyade büyük yatırımcı ve kurumlardan geldiği görülüyor. Elinde 5 BTC’den az kriptosu olanların ise genelde sessiz kaldıkları genel bir manzara durumunda.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave