Home Altcoin Ripple satın almak için 5 önemli neden

Ripple satın almak için 5 önemli neden

Ripple satın almak için 5 önemli neden

brave
0

Bitcoin’in finansal piyasalarda yükselişinin ardından herkes aynı soruyu soruyordu: Sıradaki kripto para hangisi? Ripple (XRP) bunun için mükemmel bir aday.  Ripple satın almak için önemli nedenler var.


Ripple almak için gerekçeler nedir? Neden popüler?

XRP’yi değerli kılan iki fonksiyonu var, hem açık ödeme ağı hem de kripto para. Ripple, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından bitcoin’den sonra 2. sırada (06.12.2018 tarihi 18:00 itibariyle).  Ancak her yatırım risk taşır. Kripto piyasalardaki risklere rağmen  ripple’a yatırım talep görüyor. Ripple’a yatırım yapmanın 5 nedeni var.

1- Ripple uzmanlar tarafından kuruldu

Ripple’ın arkasındaki şirket OpenCoin’dir. OpenCoin’in kurucuları ise Chris Larsen ve Jed McCaleb’dir. Her ikisi de kripto piyasasında etkileyici isimlerdir. Larsen şirketin finansal işlemlerinin arkasındaki isim, McCaleb ise XRP ticaretinin arkasındadır.

2- Ripple önemli bir misyonla desteklenmektedir.

Ripple’in ana gayesi, kredi kartları ve Paypal gibi güvenilir ve uygulanabilir bir ödeme sistemi haline gelmektir. Ripple’ın bu misyonu yerine getirmedeki en önemli argümanı neredeyse sıfıra yakın işlem maliyetidir. İşlem başına maliyet,  0,0004 dolardır. Paypal ise işlem başına maliyeti %3’tür.

3-Geleneksel kreditörler ripple’ı desteklemekte istekli

Ripple’ın ilk destekçileri Google ve Apple’dı. Birçok küresel  banka da ripple’ı desteklemektedir. Finansal transfer işlemlerinin ripple tarafından neredeyse sıfırlanması, global bankaların da ilgisini çekmektedir.

4- Ripple finansal piyasalarda devrim yapabilir

Rippel bankalar arası transferlerde aracıları kaldırmaktadır. Ripple’ın sıfır maliyete yakın transfer maliyetinin yanında transfer hızı da mükemmele yakındır. Yaklaşık 4 saniyede transfer işlemleri tamamlanmaktadır. Klasik bankacılık sisteminde transferler 3-5 gün sürebilmektedir.

5-Ripple diğer kripto paralardan daha güvenilir

Ripple işlemlerinde kripto madencilerinin onayını sormaz. Dolayısıyla güvenlik riski ve haker atakları minimum seviyededir.

Arbitraj, bir malı ucuz piyasadan alıp pahalı olan piyasada satarak ticari kâr elde etme faaliyetidir. İktisatçılar ise arbitraj faaliyetlerinin sonucu ile daha çok ilgilenir. Çünkü, arbitraj piyasalar arasında fiyat farklılıklarını eşitlemese de birbirlerine yaklaştırır.  Arbitraj fiziksel mallarda gerçekleştirildiği gibi finansal varlıklar içinde söz konusu olabilir. Yani dövizler ve finansal varlıklar gibi.

Ripple finansal transfer işlemlerinin maliyetini sıfırlaması işte bu nedenle devrim niteliğindedir. Bu sayede ülkeler arasındaki faiz farklılıkları birbirlerine daha da yaklaşır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave