Home Kriptopara Haber Özel haber: Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplamaya başladı

Özel haber: Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplamaya başladı

Özel haber: Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplamaya başladı

brave
0

Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplama işini sessiz sedasız gerçekleştiriyor. Fiyatların düşmesini fırsat bilen şirket an itibariyle toplam BTC’nin %1 kadarını kontrolü altına almış durumda.


Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum topluyor

Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum biriktirmeye başladıysa, gelecek adına epeyce bir beklentileri var demek. Piyasanın şu anki durumuna bakıp ellerindeki her şeyi satmaya çalışanların tersine böyle büyük bir şirket neden kripto para topluyor?

2018 kripto sektörü için hiç öyle iç açıcı bir yıl olarak tarihe geçmedi. Çok büyük miktarlarda kayıpların yaşandığı bu zamanlarda bazı büyük para oyuncuları kripto para depolarını doldurarak düşük fiyatların keyfini çıkartıyor.

Ünlü CEO:Bitcoin’in yaşadığı sorunlar geçici sabırlı olun başlıklı yazımız ilginizi çekebilir

Diar’dan aldığımız habere göre, Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC) bir Bitcoin yatırım firması, kurumsal yatırımcı müşterileri için an itibariyle 200,000 BTC elinde bulunduruyor. Şu anda dolaşımda olan BTC miktarı 17,4 milyon. O zaman GBTC’nin elinde bulunan miktar %1 civarında. Bu miktar aynı zamanda GBTC’yi zirvedeki yatırım firmalarının arasına yerleştirmiş durumda.

2013 yılında DCG tarafından kurulan firma, koskoca bir ayı yılına rağmen aylık olarak BTC toplamaya devam ediyor. GBTC, yatırımcı firmalardan yıllık olarak % 2 ücret alıyor. Firmanın müşterilerinin BTC sayılarını arttırmaya çalışması gayet doğal.

GBTC aynı zamanda Premium işlem yapan bir firma, bu nedenle de BTC sayısını arttırıyor. Firmanın web sayfasında ki açıklamaya göre, Bitcoin’in kripto piyasa fiyatı olan, yazının hazırlandığı sıradaki fiyatı 3767 dolardan % 22 premium alıyor.

GBTC’nin sahip olduğu Bitcoin miktarı arttıkça, tam tersi AUM değeri düşüyor. AUM şirketin müşterileri adına yönettiği varlıkların toplam değeri. Bu firmanın AUM değeri 2018 için en düşük seviyede şu an 826 milyon dolar.

GBTC den ayrı olarak, diğer kurumsal yatırımcılar da BTC hisselerini çoğaltıyorlar. Kasım ortalarına dönersek, ilk fiyatlar düşmeye başladığı zaman Mati Greenspan, eToro müşterilerinin ellerinde tuttukları miktarları arttırdıklarını söylemişti. Aşağıdaki paylaşımda bı fikrini söylüyor Greenspan ve grafikte elde tutlan BTC sayının artması gösterilmiş.

Uzman yorum:Bitcoin neredeyse dibi buldu artık dönüş zamanı başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız

Morgan Creek CEO’sunun Bitcoin ile ilgili tahminini okumak için tıklayınız

Ethereum balinaları hodl peşinde

Büyük kripto paraların biriktirilmesi sadece BTC için değil, aynı zamanda Ethereum balinaları da kripto tarihinde hiç olmadığı kadar 2018 yılında ETH topladılar.

GBTC de olduğu gibi, yatırımcılar ellerinde çok önemli miktarda ETH bulunduruyor. Dolaşımda olan ETH’nin % 20 si ya da 20 milyon civarında ETH ellerinde var.

2017 den bu yana ETH balinalarının tuttuğu miktar % 300 artmış. Şu sıralar öne çıkan bir konsensüs da, kripto para toplama dönemimin başlaması ve büyük para oyuncularının altcoin/eth paritesinden uzaklaşmaya başlamaları.

Piyasanın karanlık yüzüne rağmen eğer bu büyük oyuncular bu piyasadan vazgeçmiyorsa vardır bir bildikleri!

En büyük Ethereum cüzdanında hareketlilik başlıklı yazımız için tıklayınız

Ethereum ile ilgli daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave