Home Altcoin Milyarder Jim Breyer: Bitcoin ve kripto para her 10 yılda “Nükleer Kış” yaşamak zorunda!

Milyarder Jim Breyer: Bitcoin ve kripto para her 10 yılda “Nükleer Kış” yaşamak zorunda!

Milyarder Jim Breyer: Bitcoin ve kripto para her 10 yılda “Nükleer Kış” yaşamak zorunda!

brave
0

Milyarder yatırımcı Jim Breyer’e göre kripto piyasalar ve bitcoin nükleer kış yaşıyor. Breyer, kripto paraların arkasındaki teknolojiye güveniyor. Kripto paraların geleceği hakkında iyimser. Kısa dönemli piyasa hareketlerinin kripto piyasalarını çökerteceğine inanmıyor.


Kripto para ve bitcoin geçici şok altında

Teoriye göre nükleer kış, nükleer savaşın ardından yaşanan karanlık ve çok soğuk kış olarak tanımlanır.

Çin’de Fortune Global Tech Forum’da konuşan Breyer, bu sürecin kripto piyasaları test ettiğini söylüyor. Breyer’e göre yaşanan bu gelişme her on yılda bir tekrarlana konjonktürel yani çevirimsel bir harekettir. Bu çevirim nihayetinde son bulacak.

Editörün Notu: Breyer’in açıklamaları iktisat teorisinde her on yılda bir tekrarlanan Juglar Dalgalanmalarını anımsatıyor.

Breyer’in Ethereum ve VeChain’de yatırımda bulunduğu ve Circle’ın kurucuları arasında olduğu bilinmektedir. Yaşanan durumun, piyasa ekonomisinde her on yılda yaşanan kaçınılmaz bir sonuç olduğundan bahsetti. Breyer’e göre blockchain teknolojisi mükemmel bir teknoloji ve güçlü alt yapıya sahip. Blockchain’de önemli mesafeler kaydedildi. Yakın gelecekte kripto piyasalarının tekrardan sıçrama yapacağından emin.

CCN raporlarına göre kripto madenciliği sektörlerinde önemli kayıplar söz konusu. Madencilik sektörü artık birçok küçük çaplı ve geniş ölçekli madenciler için kârlılığını kaybetti. Kripto piyasalarında yatırımcılar için de önemli kayıp haberleri gelmektedir. Örneğin Mike Novograyz’ın Galaxy Capital’inde 2018’in üçüncü çeyreğinde 41 milyonluk kayıp var. Toplam kayıpları 136 milyon dolara ulaştı.

Yatırımcılar ikiye ayrılmış durumda; Admist gibi bazıları yaşananlar konusunda oldukça kötümser. Breyer ise daha soğukkanlı gözüküyor. Kripto piyasaların düzeleceğine inanıyor. Breyer, dünyanın her yerinde gerçekleştirdikleri toplantılarda birçok öğrencilerle, girişimcilerle ve teknoloji uzmanlarıyla görüştüklerini belirtti. Hepsi yaşananların geçici olduğu konusunda Breyer’i ikna ettiklerini söylüyor.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave