Home Altcoin Kime sorduğunuza göre değişen bir soru – Dolaşımdaki XRP miktarı ne kadar?

Kime sorduğunuza göre değişen bir soru – Dolaşımdaki XRP miktarı ne kadar?

Kime sorduğunuza göre değişen bir soru – Dolaşımdaki XRP miktarı ne kadar?

brave
0

Dolaşımdaki XRP miktarı üzerinde herkesin hemfikir olduğu bir konu değil. Bu Ripple ve XRP’ye olan güveni sarsabilir. Güven kaybına uğrayan bir kripto paranın nereye gideceğini de kimse kestiremez.


Dolaşımdaki XRP miktarı ne kadar?

CoinMarketCap, kripto paraların, piyasa değeri, dolaşımdaki miktar, günlük işlem hacmi ve diğer ilgili verilere göre sıralamanın yapıldığı dünyadaki en popüler site. Bu gün aşağıdaki tweeti attı:

“Rapor ettiğimiz dolaşımdaki XRP miktarı doğrudan Ripple ağından alınmaktadır. Dağıtılan XRP miktarı şu an dolaşımdaki XRP miktarı olarak veriliyor. Dağıtılmamış XRP miktarı ise Ripple tarafından belirtildiği gibi dolaşımda olmayan XRP miktarıdır.”

Tweet’teki linkte belirli bir tarihe kadar dolaşımda olan ve dolaşımda olmayan XRP miktarları bulunuyor.

ForbesCrypto, dün attığı bir tweette dolaşımdaki XRP miktarını 99,991,780,039 olarak güncelledi. Bu arada CoinMarketCap ise dolaşımdaki XRP miktarını 40,327,341,704 olarak gösteriyor.

CoinMarketCap, dağıtılmamış XRP miktarını göstermiyor ve bunun için kanıt olarak link veriyor. Diğer taraftan Forbes, XRP miktarının tamamının dolaşımda olduğuna inanıyor. Twitter kullanıcıları da en azından XRP hayranları, bu konuda Forbes ile aynı fikirde görünüyor. Bu görüşü destekleyenler, toplam XRP miktarının gerçekte dolaşımdaki XRP miktarına neden eşit olduğuna kanıt olarak aşağıdaki web sayfasını gösteriyor.

Dolaşımdaki XRP miktarı ile ilgili Coinmarketcap ve Forbes arasındaki çelişkili bilgiler sadece bu değil. CoinMarketCap’e göre XRP piyasa değeri 13.9 milyar dolarken, ForbesCrypto’ya göre ise 34.44 milyar dolar görülüyor. Günlük işlem hacminde de büyük bir fark görülüyor. CoinMarketCap’e göre 114 milyon dolar olan bu değer, ForbesCrypto’ya göre ise 408 milyon dolar.

Şu anda hangi rakamların doğru olduğunu belirlemek zor. Ancak her iki site de XRP’nin 2. kripto para olduğu konusunda tutarlı. Birçok insan, Ethereum’un XRP ile karşılaştırıldığında kripto ekosistemine ne kadar çok katkı sağladığı düşünüldüğünde XRP’nin ikinciliği elde etmesini anlayamıyor. XRP gibi merkezi kripto paralar sonunda tartışma konusu olacaktır. Çünkü XRP’nin üretilme ve dağıtılma şekli, gerçek değerinden piyasa değeri ve dolaşımdaki miktara kadar her şey hakkında insanların şüphe duymasına neden oluyor.

Ripple XRP hodl etmeniz için basit birkaç sebep

Coincheck borsasından Ripple ve Factom için harika haber

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave