Home Bitcoin Forbes’a göre Bitcoinin nihai hedefi 1000 dolar!

Forbes’a göre Bitcoinin nihai hedefi 1000 dolar!

forbese-gore-bitcoinin-nihai-hedefi-1000-dolar
11
1
resim 2
resim 1
0

Dünyaca ünlü finans medyası, Forbes’a göre Bitcoinin nihai hedefi 1000 doları görmek. 2018 yılında yatırımcılarını üzen Bitcoinin kötü kaderi 2019 yılında da devam edecek mi? Bu sorunun detaylı cevabı yazımızda…

Bitcoinin nihai hedefi 1000 dolar mı?

Bitcoin hala bir dibe ulaşmaya çalışıyor ve ona ulaşması uzun yol alabilir.

Bitcoin / ABD Doları grafik  (ADVFN’e Göre)

Grafiğe göre:

Bu seviyelerin neden böyle ortaya çıktığını merak edebilirsiniz, bu duruma birkaç neden katkı sağlayabilir yada alternatif olabilir:

  • Geçmişte bunlar, piyasanın, fiyatların doğru olduğu konusunda rahat hissettiği doğal denge noktalarıydı. Aynı zamanda, bu seviyenin aşağıya yönlü de ‘doğru’ olması muhtemeldir.
  • Bu fiyattan varlığı alan insanlar, hiç bitmeyen yükselişe bağlanır ve fiyatı aşağı çekerler ve bu onların ‘kaybetmeden çık’ seviyesi olur. Kaybeden yatırımcılar için ise durum tersi olur,  kaybettikleri parayı geri alıncaya kadar bekler ve sonra satarlar.
  • İnsanlar destek olarak bu seviyelere bakarlar, bu sanki kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet gibi birşey.

Bu kehanet sadece bir rastlantı olabilir ancak şuana kadar gerçekleşecek gibi görünüyor.

O zaman grafiğe daha yakından bakalım;

Bitcoin / ABD Doları grafiğine daha yakından bakmak ( ADVFN’ ye göre))

Tabiri yerinde ise, bu gürültülü bir diptir. Dar aralık piyasa kesinliklerini; geniş hareketler ise oynaklığın belirsizliğini ifade eder. Belirsizlikle ilgili sorun, çoğu zaman bir düşüş sinyali olmasıdır. Çünkü bu tür hacimler düştükçe ve pazarı satışa karşı savunmasız ve ayağını aşağıya çektikçe, çoğu insan yatırım yapma veya spekülasyon yapma konusunda kararlı olmak istemez.

Basitçe, eğer Bitcoin Kasım’ın en düşük seviyesinin çok altına düşerse, 2,500 $ ‘lık hedefimi kolayca alabilirim. Gerisi, 1000 $ ‘a kadar nihai bir kapitülasyonun olup olmayacağıyla ilgili bir durum olacaktır.

1000 Doları görmüyorum ama piyasa, özellikle de panik içinde olanı,  benim fikrimi pek umursamıyor. Grafiğin geldiği yer tam da burası; size piyasanın zihnini anlatır ve bu da yararlıdır.

Şimdi Bitcoin karma oranı hakkında bir sorun var. Eğer fiyat ticari olarak minimize edilebilir seviyenin çok altına düşerse, o zaman Bitcoin blok zinciri durabilir. Fiyatın yarın düştüğünü ve 2016’dan kalan blokların sonraki güçlük seviyesi hedefine çıkarılamadığını düşünün.

(Şu anda bu o kadar da uzak değil ama bu açıklama amaçlıdır.) Fiyatın 1.000 $ olduğunu varsayalım, kimse kârlı bir şekilde 2,000 $ ‘ın altında kalamayacaktır.

Herbir koin 1000 dolarlık kayıp oluşturur ve tüm yeni hedef yığınları için 25.000 koine sebep olur. Sektör, Bitcoini tekrar karlı hale geri döndürmek için sadece 25 milyon dolar kaybetmek zorunda kalacak. Kim adım atar ve bunu yapar? İhtimaller Bitcoin blok zinciri durur, panik oluşur ve fiyatlar 500 $ veya altına düşer. Bu Bitcoinin kötü sonu olur.

Bu bir endişe, ama neyseki yeni nesil ASIC’ler (application specific integrated circuits- uygulamaya özel entegre devreler) mevcut zorluğa rağmen 1000 $ ‘lık bir kazanç sağlayabilir. Bu yüzden BTC fiyatı düşerse, çoğu madencilik sektörü dururken, bu yeni nesil madencilik ASIC’leri devam edecek ve saatte bir blok bile olsa Block zinciri tıklanmaya devam edecek.

Bu yüzden, şimdilik blok zincirinin donması konusunda rahat olabiliriz. Eğer Bitcoin blok zinciri yavaşlarsa, insanlar işlem ücretlerini düşürdükçe ve bloklarının değerlerini artırdıkça fiyat düşüşüne karşı bir karşı kuvvet yaratacaklardır.

Bu seviyenin uzun süre tutunacağını hayal bile edemiyorum ama şimdiye kadar olan şeylerin de daha hızlı olmasını beklerdim. Peki şuan ne mi yapıyorum? Küçük miktarlarda Bitcoin almaya devam ediyorum ve hala 2.500 $ ‘da dalmayı bekliyorum.

Bu arada özsermaye için de, oradaki çökmeyi bekliyorum.

2019, her ikisinde de alım fırsatları sağlayacaktır.

Ayrıca bakınız: Ürkütücü Bitcoin yorumu

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave