Home Bitcoin Bloomberg Analisti Mike McGlone: Yatırımcıların Bitcoinden hızlı çıkış yapmalarını mantıklı buluyorum

Bloomberg Analisti Mike McGlone: Yatırımcıların Bitcoinden hızlı çıkış yapmalarını mantıklı buluyorum

Bloomberg Analisti Mike McGlone: Yatırımcıların Bitcoinden hızlı çıkış yapmalarını mantıklı buluyorum


0

Bitcoin tekrar negatife dönüyor. 2019’a girince de durum pek farklı olmayacak gibi. Bu yüzden Bitcoinden hızlı çıkış yapılması mantıklı bulunuyor.

Bitcoinden çıkış mantıklı mı?

Kripto para Çarşamba günü % 5,9 oranında azalarak 3.668.09 $ seviyesine indi ve Kasım 26’dan sonra yılın en düşük seviyesine ulaştı.  Birkaç günlük istikrardan sonra dalgalanmalar arttı ve 7 yıl içinde en büyük aylık düşüşünü gösterdi.

Bitcoin, güçlü bir satış trendi yakaladı. Hareket Endeksi’ne göre Mayıs ayında 9.300 $ seviyesi ile Temmuz ayı 6.600 $ seviyesine kadarki sürede en yüksek satış oranlarını gösterdi. Bu dalgalanma nasıl yatırım yapılacağı ile ilgili soruları da beraberinde getirdi.

Ayrıca, negatif satış eğilimleri Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyede yer alıyor. 50’yi geçerse ki şu anda 47 civarında geziniyor bu yılki ilk olumsuz şeklini göstermiş olacak.

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bitcoin ve diğer kripto para birimleri için fiyatların yaklaşık 1,500 $’a düşme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu, bitcoin fiyatında mevcut seviyesinden % 60’lık ek bir düşüş anlamına gelecektir. Bitcoin, Aralık 2017’de 19.511 dolarlık müthiş rekoru düşünüldüğünde % 80’e yakın oranda düşüş gösterdi .

McGlone, “Biten bitcoin fiyatlarının 1.500 $ ‘lık sürekli ortalama değere ulaşmasını önlemek için çok az şey var” diye yazdı. Yatırımcıların çıkışlarına acele etmenin yerinde olduğunu belirtti.

Kripto para birimleri geçen ay büyük bir iniş çıkış gördü. Kasım ayında piyasaya sürülen bitcoin para milyarlarca değer kaybetti. Bu, iki yazılım geliştirme fraksiyonunun, orijinal bir bitcoin iniş alanını yükseltmek için bir yol üzerinde anlaşamadığı ve bir bilgisayar gücü silah yarışına yol açtığı şeklinde ortaya çıktı.

McGlone röportajında, “Piyasanın 2017 çılgınlığının tersine döndüğü klasik psikolojik bir aşamadayız. Sert çatal, teknolojinin çok yeni bir şekilde ortaya çıktığını gösteren anahtar bir tetikleyiciydi. Birbirlerini yok etmekle tehdit eden şüpheli karakterlere sahipler. Bir süreliğine bundan uzak durmamız en iyisi olabilir. “dedi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da önlem aldı ve geçtiğimiz ay para tekliflerini menkul kıymet olarak kaydetmeyen iki şirketi para cezasına çarptırdı. Ve SEC başkanı, geçen hafta yaptığı açıklamada, ajansın bitcoin borsada işlem gören fonu bir yıl içinde onaylayacağını söyleyerek yatırımcı korumalarının eksikliğinden duyulan endişenin arttığını belirtti.

Bitcoin Kasım ayı % 40’ın üzerinde düşüş gösterdi ve yedi yılın en büyük düşüşüydü. Ayrıca Ripple olarak da bilinen kripto para birimi XRP, geçen ay yaklaşık% 30 azaldı.

McGlone, düşük fiyatların spekülatif fazlalıkları azalttığını ve bu durumun dalgalanmaları azaltmaya yardımcı olduğunu belirtti.

“Bu yılki trend olumlu bir trend. Daha düşük fiyatlar, daha düşük dalgalanma, düşük spekülasyon ve istikrarlı madeni paraların üstünlüğü. O zamana kadar, kripto para birimleri daha fazla istikrar görmek için bir üs bulmak zorundalar ve henüz bu üssün yakınında değiliz “dedi.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya