Home Bitcoin Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için öncelikle…

Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için öncelikle…

Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için öncelikle…

brave
0

Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için gerekli şartlar neler? Bitcoin, bugün de yüzde 4 civarında düşerek savunmada kalmaya devam ediyor. Fiyat, 3900 dolarda bulunan ana direnç seviyesini kırabilirse satış baskısından kurtulabilir.


Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için öncelikle…

Dünyanın en büyük kriptosu, Bitstamp borsasında saat 05:00 UTC’de 3629 dolara kadar düştü. Bu fiyat, 27 Kasımdan beri en düşük seviye oldu. Şu anda BTC fiyatı, son 24 saatte yüzde 4.46 düşerek 3711 dolardan işlem görüyor.

Zaman zaman gerçekleşen hızlı yükselişlere rağmen, eğilimin düşüşten yana olduğu görülüyor. Dün BTC fiyatı, 3711 dolardan kapanarak Çarşamba günü yüzde 11 kazanç ile ortaya çıkan kısa vadeli boğa koşusunu bitirdi.

Uzun vadeli grafikte görülen ayı eğilimi, aşırı satış baskısı için kuvvetli potansiyeli gösteriyor. Ancak Bitcoin, alçalan takoz formasyonun üst kenarına karşı gelen 3882 dolardaki direnç seviyesini aşabilirse küçük bir ralli görülebilir.

BTC/USD saatlik grafiği

Yukarıda görüldüğü üzere, BTC, dün simetrik üçgen formasyonunun aşağı yönlü kırılmasını gerçekleştirdi. Bu hareket, düzeltme çıkışının bittiğini ve aşırı satışların devam ettiği gösteriyor.

Bu nedenle yakın vadeli görünüm, fiyat, simetrik üçgenin alt kenarının altında kaldığı sürece düşüş eğiliminde olacaktır.

BTC, ayrıca yükseliş eğilimine işaret eden alçalan takoz formasyonunu da oluşturuyor. Saatlik grafikteki görünüm, fiyat takozun üst kenarını aşarsa boğa koşusunu başlatabilir.

Yukarı yönlü kırılma başlarsa, BTC fiyatı 4265 dolara ve muhtemelen 4410 dolara kadar boğa koşusu yapabilir.

Önemli hareketli ortalama eğrileri olan 50, 100 ve 200 saatlik eğriler aşağı yönlü düşüş eğilimine işaret ederken, yukarı yönlü boğa koşusu, başarmak için zor bir görev olacak.

BTC/USD günlük grafiği

Günlük grafikte, düşük seviyede bir tepe deseni görülüyor. Dünkü 3771 doların altındaki kapanış ve 5 ve 10 günlük üstel hareketli ortalama eğrilerinin (EMA) aşağı yönlü eğimi, 3474 dolar seviyesinin tekrar test edileceğini destekliyor.

BTC, en son ki düzeltme sıçramasında 10 günlük EMA eğrisinin üzerinde mumu kapatmak için mücadele etmişti. Bu EMA eğrisinin üzerindeki günlük kapanış, beklenen boğa koşusunun bir işareti olabilir.

4400 doların üzerine olan bir kırılma, boğa koşusu için daha güvenilir ve inandırıcı bir delil olacaktır.

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

Bitcoin için 2500 dolar neden sürekli gündeme geliyor?

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

Bitcoin tekrar 5,000 dolara çıkabilir mi?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave