Home Bitcoin Bitcoin boğası ABD temsilcisi kripto paralar için yasa tasarısı hazırlıyor

Bitcoin boğası ABD temsilcisi kripto paralar için yasa tasarısı hazırlıyor

Bitcoin boğası ABD temsilcisi kripto paralar için yasa tasarısı hazırlıyor

0

Kripto dostu ve Bitcoin boğası ABD Ohio temsilcisi Warren Davidson kripto paralar için yasa tasarısı hazırlıyor. Davidson, yeni bir varlık sınıfı oluşturacak yasa tasarısını duyurdu.


ABD’de kripto paralar için yasa tasarısı hazırlanıyor

Tasarı ile kripto paraların ve başlangıç kripto para tekliflerinin (ICO) düzenlenerek hisse senedi yasasından muaf tutulması amaçlanıyor.

Yerel Ohio haber kaynağına göre, ABD temsilcisi Warren Davidson, Cleveland’da düzenlenen blokzincir (blockchain) etkinliğinde yasa tasarısını anlattı ve federal hükümet nezdinde kripto paraların ve ICO’ların regüle edilmesi ile ilgili planlarından bahsetti. Bu hamle, Bitcoin ve kripto paraların yasal hale gelmesi ve ABD kripto düzenlemelerinin belirginleşmesi adına büyük bir adım olabilir.

SEC merkezi olmayan Bitcoin borsalarını uyardı

Bu plan kripto paralar için bir varlık sınıfı oluşturabilir. Ayrıca tasarı, kripto paraların hisse senedi olarak sınıflandırılmasını da engelleyebilir.

Davidson, ayrıntılar hakkında bilgi vermedi. Fakat önerilen yasa tasarısının daha sonra detaylı şekilde açıklanacağını belirtti. Davidson:

“Bu girişimcilere sermayelerini arttırmak için farklı bir imkan verecek.”

ABD Hisse Senedi ve Borsa Komisyonu (SEC), halen marketteki hileli teklifleri engellemek için çalışıyor. Bu arada SEC, ICO piyasaya sürmeyi planlayan finansal teknoloji şirketleri ile çalışmak üzere yeni bir bölüm kuruyor.

SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak

Davidson, Eylül ayında ICO marketinin acilen düzenlenmesi için kendi planlarını da paylaştığı bir yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptı. Davidson:

“Potansiyel ICO teklifleri, basit fakat açık şekilde yumuşak bir kanuna ihtiyaç duyuyor. Müşterileri koruyan anlayışlı ve iki taraflı yaklaşım, serbest piyasa çözümlerini geliştirir ve ICO yatırımcıları için güvenli limanları tanımlar. ABD kongresi, ICO marketi için ABD’nin en iyi yer olduğunu tüm dünyaya güçlü bir şekilde duyurabilir.”

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı

Cleveland.com, konferansta odaklanılan ana konulardan birinin de blokzincirin hükümette nasıl kullanılabileceği olduğunu paylaştı. Şu anda farklı hükümet organları, kripto paraları farklı olarak sınıflandırıyor. Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto paraları para olarak görürken SEC, hala bu konuda açık değil. Fakat SEC’in büyük çoğunluğu kripto paraları hisse senedi olarak dikkate alıyor. Bu arada, Milli Gelir Dairesi, kripto paraları vergilendirmek için mülk olarak etiketledi.

Merkezi olmayan Bitcoin borsaları ateş altında – SEC son kez uyardı

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial