Home Ethereum Bir zamanlar Bitcoin’e kafa tutan Ethereum şimdi 100 doların altında

Bir zamanlar Bitcoin’e kafa tutan Ethereum şimdi 100 doların altında

Bir zamanlar Bitcoin’e kafa tutan Ethereum şimdi 100 doların altında

brave
0

Ethereum’un fiyatı 100 doların altında indi. Ethereum şimdi 97 dolar seviyesinde işlem görüyor (06.12.2018, saat 23:00 sıralarında). 2018’in ilk günlerinde 1.100 doların üstünde işlem görüyordu. Ethereum’un fiyatı, dört haneden iki haneye inmiş durumda.


Ethereum şimdi alalım mı?

Kripto piyasasında ilk ellide sadece BSV değer kazanmış görünüyor. Ethereum, 100 dolarında altında işlem görüyor.

Ethereum’un ticaret hacmi 10 milyar doları bulduktan sonra düşüşe geçti ve şimdilerde 2,2 milyar dolar seviyelerinde hareket etmektedir.

Ethereum’da satış yönlü baskının sebebi yatırımcıların portföy kârlılıklarını ve risk oranlarını güncellemelerinden kaynaklanıyor. Boğalar, Nisan 2018’de biraz da abartılı olarak uzun pozisyon aldılar. Şimdilerdeki düşüşün nedeni de bu pozisyondan kaynaklı portföy ayarlamalarıdır.

Enteresan biçimde, son aylarda Ethereum fiyatlarında azalmalar meydana gelse de network kullanımı görece istikrarlı görünüyor. Bu durum hatırı sayılır bir kitlenin, Ethereum için tekrardan uzun pozisyon alma eğiliminde olduklarını gösteriyor gibi. Ethereum 100 dolar civarlarında kendine istikrarlı bir alan oluşturdu.

Ethereum fiyatının istikrarlı kalması veya yükselmesi için network kullanımının daha da artması gerekiyor.

Yazıda Ethereum fiyatlarındaki düşüşlerde portföy ayarlamalarının ve network kullanımının etkili olduğundan bahsettik. Ancak Ethereum piyasaları için en önemli gösterge tabi ki Ethereum’un fiyatı.

Ekonomide temel gösterge fiyat. Fiyatlar ise arz/talep koşulları ile belirleniyor. Ethereum,  gelecek ay %33 civarında piyasa arz miktarını azaltacak. Ancak talep, bu durumun Ethereum’un fiyatına yansımasında belirleyici olacak.  Eğer talep koşullarını etkileyecek olumsuz bir gelişme olmazsa, Ethereum fiyatlarında gelecek ay artış bekleyebiliriz. Aksi takdirde, Nijerya’da antifriz arzını ne kadar azaltırsanız azaltın fiyatları değişmeyecektir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave