Home Bitcoin Bill Gates: Kripto paralar fakirlere el uzatıyor!

Bill Gates: Kripto paralar fakirlere el uzatıyor!

Bill Gates: Kripto paralar fakirlere el uzatıyor!

brave
0

“Kripto paralar fakirlere el uzatıyor” diyen Mikrosoft kurucusu Bill Gates, geçmişte de kripto paralara hayranlığını açıklamıştı. Yakında yayınlanan bir videoda da dijital teknolojinin fakirlere el uzatmak anlamına geldiğini söyledi.


Binance merkezsiz borsasının lansman tarihi belli oldu!

Geçmişten bugüne

Her ne kadar yakın senelerde Gates Bitcoin’e bir miktar mesafeli idiyse de geçmişte daha iyimser açıklamaları da olmuştu. 2014’te Bloomberg’e yaptığı açıklama şöyleydi:

“Bitcoin resmi paradan daha iyi. Çünkü fiziksel olarak aynı yerde olmak zorunda değilsiniz ve şüphesiz büyük miktardaki işlemler için resmi para oldukça elverişsiz.”

Son günlerde Gates, finansal sistem, dijital para, insan kaynakları ve fakirlik hakkındaki düşüncelerini paylaşarak finansal denklemin en uç noktası hakkında konuşmalarını sürdürüyor. Gates,dünyanın “bankasızı” olarak adlandırdığı kripto para sektörüne atıfta bulunarak düşüncelerini paylaştı. O’na göre fakirler yaşamlarını sürdürmek için finansal araçlara sahip olamayabilirler. Fakat emekleri ve zekalarının küçümsenmemesi gerekir. Yetersiz bir nakit para ekonomisi onları daha fazla fakirliğe sürükler.

Bitcoin (BTC) boğa koşusunu başlatabilmesi için öncelikle…

Gates sözlerine şöyle devam etti:

“Statükonun ardında,  altta yatan ekonominin paranın dijitalleştirilmesi ve ilgili finansal  sistemler vasıtasıyla fakir insanlara doğrudan yardım etme potansiyeli var. Ayrıca sağlık ve tarım gibi özel sahaların gelişmesine yardım edebilir.  Bugün Afrika’nın bazı bölgelerinde, Sun Borsası’nın SUNEX ödül tokenleriyle yaptığı gibi çeşitli planlar yapılabilir.”

Sun Borsası kurucusu ve CEO’su Abraham Cambridge bu planların fakirlik içinde ve bankasız yaşayanlar için hayati bir sıçrama tahtası olduğunu belirtmişti:

“Birlikte, hiç kimsenin güvensiz gaz yağı veya odun sobası ile pişirmeye zorlanmayacağı bir dünya için çalışıyoruz. Hiçbir çocuk karanlıktan sonra ne kadar ders çalışabileceği konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak. Ve enerjiye ulaşım fakirlik döngüsünü kıracak.”

 

Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla yayılıyor

Önceki sözlerini tekrarlayan Gates,yenilikçi  finansal ürünler ve servisleri ulaşılabilir yapan dijitalleşme vasıtasıyla işlemlerin %90 daha ucuz yapılabileceğini söyledi:

“Yakın gelecek için 2 öncelik görüyorum. İlki, bu seviyede fakirlerin dahil olabileceğinden emin olmak için politika değişiklikleri yapmamız gerekli. İkincisi de insanların sadece hesabının olması değil  finansal aktiviteden gerçekten faydalandıklarını takip edebilecek bir ilerleme tespit sistemine ihtiyacımız var.”

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave