Home Bitcoin 3500 doları tekrar yoklayan Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor

3500 doları tekrar yoklayan Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor

3500 doları tekrar yoklayan Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor

brave
0

Tekrar düşüş trendine giren Bitcoin hakkında analistler ne diyor? Bitcoin fiyatı Çarşamba günü bu haftaki en düşük değerden işlem gördü ve psikolojik önemli bir seviye olan 3500 dolara yaklaştı.


Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor

BTC/USD çifti Salı gününden beri yüzde 5.2 düşerek 3700 dolardan işlem gördü. Bu değer 27 Kasımdan beri en düşük seviye idi.

Sürekli satış baskısına rağmen, CrackedMarket bloğundan analist Jani Ziedens’a göre bu seviyelerde alış noktası arayanlar için yukarı yöne eğilim daha kuvvetli.

“Bitcoin, en son ki satışlardan sonra sağlam bir yer bulmaya çalışırken 4000 dolar seviyesi ile flört etmeye devam ediyor. Fakat ne kadar düştüğümüz düşünüldüğünde bu noktada yukarı yöne eğilim aşağı yöne eğilimden daha güçlü. Birkaç şey kripto para kadar fazla ve hızlı hareket eder.”

Bitcoin dışındaki diğer kriptolar da Çarşamba günü düşük seviyelerde işlem görüyordu. ETH/USD, yüzde 6.4 düşerek 102 dolardan işlem gördü. LTC/USD, yüzde 5.5 değer kaybederek 30 doların altına düştü ve 29 dolardan işlem gördü. XRP/USD çifti, yüzde 4 kayıpla 33 sentte kadar düştü. Bitcoin Cash, en kötü peformans gösterek yüzde 11.7 azaldı ve 130 dolara kadar geriledi.

eToro analisti:

“Geçen ay sert çataldan sonra dünyanın 5. en büyük kripto parası rekor kayıplar yaşamaya devam ediyor. Bitcoin Cash, son 24 saatte tekrar yüzde 8 daha düştü ve kayıplarını arttırarak yeni bir tüm zamanların en düşük değerini gördü.”

CoinMarketCap’e göre kripto paraların toplam piyasa değeri hafta başından beri 9 milyar dolar azalarak 121.8 milyar dolar oldu.

Bitcoin vadeli işlemlerde Cboe Global Markets’in Aralık sözleşmesi XBTZ8, yüzde 1.1 düşerek 3795 dolardan kapandı. CME Group Aralık sözleşmesi BTCZ8 de yüzde 3.6 düşerek 3705 dolardan sonlandı.

Bitcoin için 2500 dolar neden sürekli gündeme geliyor?

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave