Home Altcoin TRON yeni oyun için 100 milyon dolar fon ayırdı

TRON yeni oyun için 100 milyon dolar fon ayırdı

TRON yeni oyun için 100 milyon dolar fon ayırdı

brave
0

Üst üste piyasaya sürdüğü blockchain tabanlı oyunlar ile dikkatleri üzerine çeken Tron yeni oyun platformu için çalışmalarına başladı. Oluşturulacak olan fon için yaklaşık 100 milyon dolarlık devasa bir bütçe ayrıldı.


 Tron yeni oyun için servet harcayacak

Dünyanın en büyük blockchain işletim sistemlerinden birine sahip olan Tron (TRX), blockchain tabanlı video oyunlar için yeni bir fon oluşturacaklarını duyurdu. Detayların yer aldığı açıklamaya göre proje, blockchain ekosistemi için oyun tasarlayan program geliştiriciler için harika bir fırsat yaratacak.

Geliştiriciler bu proje ile yeni oyunlar üreterek blockchain tabanlı bir eğlence topluluğu oluşturmak için amansız bir yarışın içinde girecekler. 3 yıl içinde son şeklini alacağı öngörülen bu çalışma için Tron tam tamına 100 milyon dolarlık bir fon ayırdı.

Tron’un kurucusu ve patronu Justin Sun, proje ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Tron Arcade, çalışmalarımızda yer almak isteyen geliştiricilere bulunmaz bir fırsat sunuyor. Yeni oyunumuz, kullanıcılara da doyumsuz bir blockchain oyunu tecrübesi yaşatacak.”

 

Tron blockchain oyun dünyasının lideri

Tron son zamanlarda popülerliğini birbiri ardına piyasaya sürdüğü oyunlar ile iyiden iyiye arttırdı. Bu sayede birçok oyun geliştiriciyi de platformuna çekmeyi başardı. Ayrıca Temmuz ayında P2P paylaşım platformu BitTorrent ile yaptığı işbirliği sayesinde blockchain ve kripto piyasasındaki yerini epey güçlendirdi.

Tron Ekim ayında da Tron mainnet (ana ağ) ile ilgili bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, Tron sanal makinesi ve akıllı sözleşmelerin fonksiyonlarını iyileştirerek Dapp ve program geliştiriciler için büyük kolaylık sağlıyor. Öyle ki, 143 günde mainnet hesaplarının 600 bini aştığı bilgisi paylaşıldı.

Tron ilk olarak piyasaya Magic Academy adlı oyunu sürdü ve bu oyun ile büyük bir yankı oluşturdu. Ardından lansmanını gerçekleştirdiği TronBet platformu ile bir günde 70 milyon TRX tokeni dağıtarak büyük bir başarıya imza attı.

TronBet oyunu ile 1,5 ay gibi kısa bir sürede toplamda 3.1 milyar TRX ödemesi gerçekleştirerek bu alanda kırılması zor bir rekora imza attı. Tron, son olarak da Coin War oyununu paylaşıma açtı.

TRON Bir Günde 4 Rekor Kırdı yazısı için tıklayınız…!

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave