Home Ethereum En büyük 500 Ethereum cüzdanında Yüzde 80 oranında hareketlilik görülüyor

En büyük 500 Ethereum cüzdanında Yüzde 80 oranında hareketlilik görülüyor

En büyük 500 Ethereum cüzdanında Yüzde 80 oranında hareketlilik görülüyor

brave
0

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüşlerin nedeni araştırılırken bir yandan balinaların ne yapacağı merak ediliyor. En büyük 500 Ethereum cüzdanı da bu hareketliliğe katılmış görünüyor.


Son haftalarda 6000 doların altına görerek düşmeye başladığından beri Bitcoin (BTC) yatırımcıları büyüteçlerini çıkararak satışları hızlandıranları ayırt etmek için ellerinden geleni yaptılar. Bir çoğu tartışmalı Bitcoin Cash fiyaskosunu işaret etse de SEC ‘in tokenlar üzerindeki baskıları ve Bitcoin ETF lansman dögüsünde gelişim eksikliği ile yeni bir teorize hızlandırıcı ortaya çıktı.

Döngü içinde olmayanlar için, balinaların ve eski HODL’cıların ellerindeki kripto paraları nakite çevirme arayışları olan önerilen bu hızlandırıcı, varlıklar üzerinde muazzam bir satış baskısı oluşturuyor. Tıpkı En büyük 500 Ethereum cüzdanında ve BTC’ de olduğu gibi. Ancak önde gelen bir kripto para merkezli veri analititği birimi olan Diar tarafından tamamlanan kapsamlı bir araştırma bu popüler inanışın aksine bir balina satış raporunun gerçeğinden daha fazla olamayacağını belirtiyor.

En büyük 500 Ethereum cüzdanının tuutuğu miktar Ayı Pazarında neredeyse iki katına ulaştı

Diar’ın haftalık analitik raporunun son bölümüne göre, Ethereum sularındaki balinalar toplamaya devam etti. Ancak büyük olasılıkla kripto para piyasasında görülen pazarlık anlaşmalarıyla ikna olacak.

TokenAnalist kaynaklı verilere göre, Ocak 2018’den bu yana, en büyük 500 Ethereum cüzdanında sahip olunan ETH miktarı %80 arttı. Bu büyüme rakamını perspektif içine koyduğumuzda; balinalar 1 Ocak’ta, 11 milyon Ether’i kilit altında tuttu. 30 Kasım itibariyle aynı kullanıcı grubu 20 milyona ulaştı.

Bu dudak uçuklatıcı miktar, şu anda dolaşan tüm Ether’in yaklaşık %20’sine ve ABD doları cinsinden 2,2 milyar dolar değerine eşittir; bu da, balinaların pazarın geri dönüşü üzerinde yoğun bir şekilde bahis oynadığını gösteriyor.
Diar, balinaların, SEC destekli düzenleyici eylemdeki bir yeniden canlanma nedeniyle ICO tarafından finanse edilen projelere ilişkin duyarlılıkta bir değişiklikle birlikte Ethereum cüzdanlarını desteklediklerini de kaydetti. Söz konusu noktaya dayanarak, Amerikan hükümet kurumu geçtiğimiz günlerde AirFox ve Paragon’u cezalandırdı. Öte yandan lisanssız bir menkul kıymetler platformunu yönetmek için EtherDelta’nın kurucusunu cezalandırdı. Bu iki düzenleyici eylem altcoinlerin kalplerine korku saldı. Yatırımcılar Ether’ lerini satmak için koşarken, çok sayıda küçük yatırımın ölümünü hızlandırdı.

Bu birikimin ardındaki kesin uyarandan bağımsız olarak, Diar raporunu, balinaların sahip olduğu fiatların değeri yaklaşık % 90 düşerken, Q4’ün ETH dengesi büyümesinin üçüncü çeyrekte %270 arttığını belirterek kapattı.

Bitcoin birikimi ayrıca oluşur, utxo yükselişte

2018’in ayı piyasasındaki toplama eğiliminin altını çizerek balinalar sadece Ether değil, BTC’de de biriktirdi. Kripto analisti FlibFlib, Kasım ayı ortalarında potansiyel bir gösterge olarak Bitcoin Network’ün harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO) büyüklüğüne dikkat çekti. Analist, UTXO arttıkça birikimin gerçekleştiğini, ancak aynı göstergenin azalmasıyla yatırımcıların BTC’lerini “dağıtım” olarak sattıklarını açıkladı.

Bunu akılda tutarak ve UTXO’nun Temmuz ayından beri gözyaşı döktüğünü göz önünde bulundurarak, Kasım ayının% 40’lık düşüş döneminin ortasında bile, birçok kişi boğaların uzun Bitcoin pozisyonlarına gitmeye devam ettiğine inanıyor. Ancak analist, kademeli birikimin BTC’yi ayın olduğu gibi ilerletmek için yeterli olmayacağını belirtti. Analist, beklenmedik çıktı göstergesinin, ayı piyasasının nihayetinde parkurunu sürdürdüğünü belirtmek için, Bitcoin fiyatında hafif bir artışla birleşerek “önemli bir artış” görmesi gerektiğini iddia etti.

Ayrıca bakınız: Ethereum yatırımcısını oyalamaya devam ediyor!

Bitcoin ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Ethereum ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave