Home Bitcoin Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor

Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor

Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor

brave
0

Ne zaman Bitcoin almalıyım sorusu son zamanlarda çok sık duyduğumuz bir soru. Hong Kong kripto borsası BTCChina’nın kurucu ortağı Booby Lee çok merak edilen bu sorunun yanıtını verdi.

Ne zaman Bitcoin almalıyım sorusuna Bobby Lee’den cevap geldi

 BTChina’nın kurucu ortağı ve BTC Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olan Bobby Lee, günümüz kripto topluluğunda en çok merak edilen “Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna yanıt verdi.

“Ne zaman Bitcoin almalıyım? Eğer kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız, herkesin mutlu olduğu, fiyatların hızlı bir şekilde yükseldiği zamanda satın alın. Bu FOMO’dur. Yani yüksek fiyatlardan almışsınız demektir. Ancak, düşük fiyatlar istiyorsanız, o zaman piyasa çöküyor iken satın almanız gerekir. Fakat bu pek eğlenceli olmaz ve kendinizi yalnız hissedebilirsiniz! “

(Bknz: CNBC: 2011de 1000 dolarlık Bitcoin yatırımı sizi milyoner yapardı)

Lee bu mesaj ile, Bitcoin ile ilgili son zamanlarda sorulan birçok soruya Twitter hesabından yanıt vermiş oldu. Aslında Lee, Bitcoin’in hızlı kâr için spekülatif bir araç olarak değerlendirilmesine karşı çıkıyor. Ve bu fikrin aksine, Bitcoin’e uzun vadeli bir varlık olarak yatırım yapma fikrini destekliyor. Ayrıca, Bitcoin’in çöküşünden endişe duymadığını ifade eden Lee piyasanın kısa vadeli iyileşme sürecine girdiğini düşünüyor.

(Bknz: Kripto para piyasalarının en hızlı büyüyen parası ile tanışın)

Bitcoin Elektrik ve İnternet gibi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacak!

Booby Lee başka bir mesajda, Bitcoin’i elektrik ve internete benzeterek, fiyat çöküşünden endişe etmediğini açıkladı. Ve Bitcoin ve kripto devriminin geri döndürülemez olduğunu ifade etti.

“Bitcoin’in son fiyat volatilitesi-siz buna çöküş de diyebilirsiniz – beni çok fazla rahatsız etmiyor. Çünkü, Bitcoin’in elektrik ve internet gibi insanlığın daimi bir parçası olacağına inanıyorum. (Fakat maalesef, insanların bunu fark etmesi onlarca yıl sürecek)” 

Geçtiğimiz günlerde ise Lee, yatırımcılara panik satışları yapmamalarını tavsiye etmişti. Kripto paraların bir süre daha düşmeye devam edebileceğini fakat bu düşüşlerden sonra tekrar yükseleceğini ifade etmişti. Ne zaman Bitcoin almalıyım sorusuna yanıt vermişti.

(bknz: Binance’a su içse yarıyor: CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi, BNB yüzde 21 yükseldi)

Bu arada yazının yayınlandığı sırada BTC %3.34’lük bir düşüş ile 3.870,33 dolardan işlem görüyor. Ani düşüş baskısını hafiflemesi için Bitcoin’in 4.000 $ bandını yeniden aşması gerekiyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple baz para olmaya adım adım yaklaşıyor

Ripple ve NEM Avrupa’ya yönelik ortak girişim başlattı!

2019 da hangi kripto paralara yatırım yapılmalı, Ripple banko

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave