Home Bitcoin Bitcoin düzeltme hareketi momentum kaybediyor

Bitcoin düzeltme hareketi momentum kaybediyor

Bitcoin düzeltme hareketi momentum kaybediyor

brave
0

Bitcoin düzeltme hareketi momentum kaybettiği için dünkü ralli teşebbüsü aniden kesildi. Bugün fiyatlar 4000 doların altında işlem görüyor ve tüm kripto para piyasası üzerindeki baskı devam ediyor.


Bitcoin düzeltme hareketi momentum kaybediyor

BTC/USD çifti, Bitfinex’te 3831 dolara kadar düşerek yaklaşık yüzde 2 değer kaybetti. Şu anda 3923 dolar civarında işlem görüyor.

CoinMarketCap’e göre son 24 saatte BTC fiyatı yüzde 2.49 düşerek 3911 dolar civarında seyrediyor. Günlük işlem hacmi 5 milyar doların üzerinde kalmaya devam ediyor.

Piyasadaki volatilite de son 24 saatte keskin bir düşüş gördü ve işlem aralığı 169 dolara kadar düştü. Bunun yanında bitvol.info verilerine göre 30 günlük volatilite indeksi, mart ayından beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Bugün önemli kripto paraların çoğu kırmızı görünüyor. BCH en çok düşen kriptolardan biri olurken, Stellar XLM ise yüzde 3’ten fazla düştü. XRP ve ETH, düşüşten payını aldı ve yüzde 2’den fazla değer kaybetti. Toplam piyasa değeri yaklaşık 126.3 milyar dolar görünüyor. Günlük işlem hacmi ise düne göre 1.2 milyar dolar düşerek 13.6 milyar dolar oldu.

Yeni işlem aralığı

Kasım ayı sonlarındaki keskin çöküş, uygun bir düzeltme ile telafi edilemedi. Bu da yeni bir işlem aralığında piyasa oluştuğuna işret ediyor. Bitcoin 3400 dolara düştükten sonra önemli bir düzeltme yaparak 4500 dolara kadar çıkmayı başardı. Fakat, bu ralli kısa ömürlü oldu ve fiyat 4000 doların altına hızlıca geriledi. Piyasa açıkça görüldüğü gibi 3500 dolar ile 4500 dolar arasında yeni bir işlem aralığı oluşturdu.

Geçen ayda yatırımcılar, fiyatın 6000 doların üstünde ne kadar kalacağını ve bu kararlı seviyenin fiyatları yukarı çıkarıp çıkarmayacağını merak ediyorlardı. Fakat market ile ilgili önemli bir değişiklik olmamasına rağmen dramatik bir fiyat düşüşü görüldü.

Fiyatın 6000 dolardan 3500 dolara kadar gerilemesi, madenciler üzerinde de büyük bir etki yarattı. Yüzbinlerce madenci, fiyat maliyetin altına düştüğü için şimdilik bekliyor. Fakat fiyat ve kazım hızındaki düşüş, otomatik olarak zorluk derecesini ayarlıyor. Bu da madencilerin bir süre daha sektörde olmasını sağlayabilir. Zorluk derecesi Kasım ayı başından beri yaklaşık yüzde 16 düştü. Bu Bitcoin tarihindeki ikinci en büyük düşüş.

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir

Bitcoin için 2500 dolar neden sürekli gündeme geliyor?

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave