Home Altcoin Binance’a su içse yarıyor: CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi, BNB yüzde 21 yükseldi

Binance’a su içse yarıyor: CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi, BNB yüzde 21 yükseldi

Binance’a su içse yarıyor: CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi, BNB yüzde 21 yükseldi

brave
0

CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi ve Binance borsasının tokeni BNB uçtu. Kripto piyasa’sında 14 Kasım’dan beri devam eden çöküşlere rağmen BNB bu duyurunun ardından yükselişe geçti.

CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi ve BNB yükselişe geçti

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, bugün Forbes Asia ile yaptığı bir röportajda borsa platformuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. CZ Binancechain’i kuruyoruz dedi BNB yükselişe geçti.

Binance’a ait merkeziyetsiz bir borsa blockchain’i olan Binancechain’i kısa süre içerisinde hizmete sunacaklarını açıkladı. Bu haber, Kripto topluluğunda büyük bir yankı yarattı. Binance Coin (BNB), haberin hemen ardından % 10 oranında yükseldi. Zhao’nun, Binancechain’in lansmanının çok yakında gerçekleşeceğini söylemesi Binance topluluğunu heyecanlandırdı.

Binancechain’den sonra Ethereum blockchain’ine gerek duyulmayacak

Binance 2018’in başlarında, token işlemleri ve işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılacak özel bir blockchain olan Binancechain’i başlatacağını duyurmuştu. Şu anda, Binance’ın kendi para birimi (BNB), Ethereum blockchain’i üzerinde yer alan bir ERC-20 tokenidir. Bu yeni proje ile Binance müşterilerinin işlem ücretlerini azaltmayı amaçlıyor. Kullanıcılar işlem ücretini BNB ile ödediğinde % 25 tasarruf etmiş oluyor.

Binance, kullanıcıların kendi tokenlerini daha kolay çıkarmalarını ve daha hızlı işlem gerçekleştirmelerini sağlamak için kendi blockchain’ini kullanmayı amaçlıyor. Binance blockchain’inde işlem yapmak demek, geçmişte tıkanıklık sorunlarına sebep olan Ethereum blockchain’inin kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Boğa piyasası her an gerçekleşebilir!

CZ, her zaman sıkı bir kripto boğası olmuştur. Bu yılın başlarında, bir röportajında, “boğa piyasasının her an gerçekleşebileceğini ve tarihsel olarak, Ekim ve Aralık aylarının uygun zaman dilimleri olduğunu söylemişti. Boğa piyasasına hazırlanmak adına Binance, bu yılın başlarında duyurduğu Binancechain ve merkeziyetsiz borsası (DEX) üzerinde yoğun çalışmalar yürüttü.

Binance’in tokeni Binance Coin (BNB) bu haberlerin ardından yükselişe geçti. Yazının yayınlandığı sırada % 21,73 oranında yükselerek  6,12 dolar’dan işlem görmektedir. Bu yükseliş Kripto piyasasında 14 Kasım’dan beri devam eden çöküşlerde pek rastlanmayan, ciddi bir artış olarak görülüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Antony Pompliano: 10 yıllık yatırım düşünenler Bitcoin alsın!

CoinMarketCap Ripple’a karşı manipülasyon mu yapıyor?

2019 da hangi kripto paralara yatırım yapılmalı, Ripple banko

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave