Home Bitcoin Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor

Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor

Tom Lee: Bitcoin ve kripto para fiyatı küresel pazarla negatif ayrışıyor

brave
0

Ünlü yatırımcı Tom Lee, Cointelegraph’a verdiği demeçte Bitcoin ve kripto para fiyatı ile küresel piyasalar arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Lee, iki piyasa arasında bulunan güçlü bir negatif korelasyondan bahsetti. 

Bitcoin ve kripto para fiyatı ile küresel piyasalar ilişkisi

S&P (Standard and Poors) ve  Down Johns gibi küresel borsalarda meydana gelen düşüşler, kripto piyasalarda yükselişlere neden olmaktadır. Son altı haftalık süreç değerlendirildiğinde,  S&P ve Down Johns’ta %10’luk bir erime gözlenmektedir. Bu durum Bitcoin ve kripto piyasalar için olumlu değerlendirilmektedir.  S&P ve Down Johns’taki  panik satışlar, kripto piyasalarda alımlarla sonuçlanacaktır.

Lee, S&P yatırımcılarının borsadaki 200 puanlık düşüşün ardından Bitcoin almak için çok iyi bir zaman olduğunu kendi aralarında konuştuklarına da değindi.

Lee’nin kripto para yatırımcılar için önemli bir uyarıda bulundu. Yatırımcılar toplam portföylerinin yaklaşık %2’sini Kripto para yatırımları için ayırmalarının rasyonel bir yatırım kararı olacağını ve bu oranla kaygılanmaya gerek kalmayacağını belirtti.

Ayrıca Lee, Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin güçlü projeler olduğu ancak diğer kripto paraların gerçek anlamda ümit vermediğini ifade etti. Lee, 2019 yılı için şu şekilde tahminlerde bulunmaktadır: Güçlü kripto paralar için Boğa Dönemine girilecektir ve Bitcoin için büyük bir yatırım dalgası geleceğini, grafiklerin yukarı doğru seyredeceğini belirtmiştir.

Editörün Notu: Toplam küresel portföy miktarı 200 trilyon dolara yaklaştığı düşünülünce 4 trilyon dolarlık kripto para yatırımı Lee’nin 2019 tahmininin haklılığını ortaya koyar. Dünya Bankası verilerine göre 2017 yılı Türkiye milli gelirinin 851 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde Türkiye Ekonomisinin  4,5 katı bir küresel kripto para piyasası karşımıza çıkar.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave