Home Bitcoin İsral eski başbakanı Ehud Barak: Bitcoin Ponzi şemasından başka bir şey değil

İsral eski başbakanı Ehud Barak: Bitcoin Ponzi şemasından başka bir şey değil

İsral eski başbakanı Ehud Barak: Bitcoin Ponzi şemasından başka bir şey değil

brave
0

Bitcoin Ponzi şeması diyenler grubuna İsrail eski başbakanı Ehud Barak’ta katıldı. Ancak Barak, blokzinciri önemli bir teknoloji olarak övüyor.


Bitcoin Ponzi şemasından başka bir şey değil

Şu anda Ehud Barak, yatırım yaptığı InterCure isimli tıbbi kenevir şirketinde başkan olarak çalışıyor. Tıbbi esrarın Bitcoin gibi balon olup olmadığı sorusu ile karşılaşıyor ve buna hayır olarak cevap veriyor.

Barak Bitcoin ve blokzincir hakkında şunları söyledi:

“Blokzincir, matematiksel teknolojik bir kavram ve ilginç önemli bir metodoloji. Bitcoin ve diğer bütün kripto paralar, Ponzi şeması.”

Bu zamanda böyle bir yolla para üretmenin mümkün olduğuna inanmadığını belirterek kripto paralara yatırım yapmayacağını söyledi:

“Kripto para ile ilgili herhangi bir şeye yatırım yapmayacağım.”

Ancak, kriptodan şüphe duyan birçok kişi gibi blokzincir teknolojisinin, sağlık, bankacılık ve kargo gibi sektörlerde köklü değişikliklere yol olabilecek bir yenilik olduğuna inanıyor.

Barak:

“Blokzinciri derinlemesine anlayan ve sabırlı olanlar, hassas tıbbi bilgilerin saklanmasından akıllı sözleşmelere kadar birçok kullanım alanı bulabilir.”

Ehud Barak’ın anti-kripto duruşu Wall Street finansal analisti Gary Shilling ile aynı. CCN’e göre Shilling de Bitcoin’i büyük bir Ponzi şeması olarak görüyor.

Shilling, Bitcoin’in dolandırıcılık olduğunu ve yasal bir para için gerekli temel özelliklerden yoksun olduğu için para birimi olmadığını söylüyor.

  1. Tasarruf aracı değil.
  2. Borsada kullanılmıyor.
  3. Evrensel olarak kabul görmüyor.

“Bir para birimi, tasarruf aracı olmak zorundadır. Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanma ile tasarruf aracı olacağını düşünmüyorum.”

Barak’ın rakibi ve mevcut İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu ise kripto hayranı bir isim. Netanyahu, Bitcoin ve blokzincir teknolojisi ile bankaların sonunda ortadan kaybolacağını düşünüyor:

“Sonunda yok olmak bankaların kaderi mi? Evet.”

Netenyahu, MIT mezunu ve önceden Boston Consulting Group’da danışman olarak çalışıyordu. Netenyahu, blokzincir teknolojisinin mevcut merkezi bankacılık sistemine merkezi olmayan bir alternatif olabileceğini söyledi. Blokzincir teknolojisi ile bir bankanın yapabileceği her şeyin verimsiz ve pahalı bir merkezi kurum olmadan yapılabileceğini de ekledi.

John McAfee: BTC satın almak için en iyi zaman!

Daha düşük Bitcoin fiyat beklentisi tuzak olabilir mi?

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

Bitcoin için 2500 dolar neden sürekli gündeme geliyor?

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave