Home Altcoin Altcoin Haber Vitalik Buterin ile Justin Sun arasındaki kavga kızışıyor

Vitalik Buterin ile Justin Sun arasındaki kavga kızışıyor

Vitalik Buterin ile Justin Sun arasındaki kavga kızışıyor

brave
0

Vitalik Buterin ile Justin Sun arasındaki rekabet Twitter’da birbirlerinin blokzincir protokollerini küçümsemesi ile tekrar alevlendi. Vitalik Buterin Ethereum’un kurucusu, Justin Sun ise TRON’un kurucusu olarak ünlenmiş kişiler.


Vitalik Buterin ile Justin Sun arasındaki kavga kızışıyor

En son ki bu tartışma, TRON projesinde işler yolundayken ve Ethereum’un köşeye sıkıştığı zamanda ortaya çıktı. Bu rekabet, Bitcoin Cash kazım savaşları kadar önemli değil ama daha da büyüyebilecek bir durum.

Vitalik Buterin ile Justin Sun Twitter’da karşı karşıya

En son kavga, Justin Sun’ın ETH kurucusunun sonraki kripto dalgasının abartı olmayacağını belirttiği bir makalenin linkini twitlemesi ile başladı.

Sun, yukarıdaki ifadenin Ethereum’un geçen yıl alt koin yarışına abartı ile öncülük ettiği anlamına geldiğini ima etti. Ayrıca, TRX’in DApps ve BitTorrent’in kitlesel benimsenmesi ile bir sonraki boğa koşusuna öncülük edeceğini belirtti.

Justin Sun Ethereum’u öldürmeye kararlı

Vitalik’in rahatsız olup olmadığı merak edilirken kısa süre sonra bir cevap yazdı. Bu cevapta Buterin, Justin Sun ve TRX’in meşruluğunu sorguladı:

“Tweetlerinde kripto sembolünden önce dolar işareti koyan birisi aslında kendiliğinden çığırtkan olarak tanımlanır ve dinlemeye değmez.”

Sonraki durum biraz şok edici idi. Justin Sun, TRON’da kullanılan ölçekleme protokolünün günlük 2 milyon işleme ulaşması ile övündü. Sun ayrıca ağlarının asla ölçeklenebilir olmayacağını söyleyerek Vitalik ve ETH’yi eleştirdi.

Sun:

“Asla olmayacağını düşündüğüm ETH’nin günde 2 milyon işleme ulaşmasından sonra dolar işareti hakkında konuşabiliriz.”

Vitalik, buna cevap vermedi.

Ölçeklenebilirlik sorunu

TRON blokzinciri, günde yaklaşık 2 milyon işlem ile bir başarı sağlarken, Ethereum blokzinciri, geride kalmaya devam ediyor. Etherscan verilerine göre şu anda Ethereum blokzincirinde  94,000’den fazla işlem sırada bekliyor.

Vitailk ve ETH geliştiricilerinin bu sorunu aşmak için Twitter kavgası yerine daha çok çalışması gerektiği açık şekilde görülüyor. Bütün bu tartışma ve çekişmelerin blokzincir teknolojisinin gelişmesine ve ekosistem yararına daha büyük işler yapılmasına neden olacağını umut ediyoruz.

Ethereum’un Rakibi Yok

IMF Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi kripto paraların yeniden inşası için zorlayıcı rol oynuyor

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave