Home Altcoin TRON’un 2019 planları göz kamaştırıcı

TRON’un 2019 planları göz kamaştırıcı

TRON’un 2019 planları göz kamaştırıcı

brave
0

Piyasaya gireli henüz 1 yıl olmuş olmasına rağmen, TRON gösterdiği harika performansla 2018’i geride bırakıyor. Herkesin merakla beklediği TRON’un 2019 planları hangi konuları içeriyor? 2018’de gösterdiği yükselişi gelecek yıl da gösterebilecek mi? Yeni projeleri yazımda bulabilirsiniz.


TRON’un 2019 planları neler?

2018 Tron için harika bir yıl oldu. Sektördeki geçmişi henüz bir yılı anca bulan TRON, ilk başta Ethereum ERC-20 protokolünden vazgeçerek hem kendi TRON TRX tokenini çıkardı, hem de kendi TRON blockchain sistemini kullanmaya başladı.

Yeni protokolü ile yükseliş ivmesinden hiçbir şey kaybetmeyen TRON, market hacmi olarak kısa sürede ilk 10 kripto para arasındaki yerini almayı başardı. Bu yükselme dönemi 2019’da da devam edecek mi dersiniz? Bence, evet! TRON, gelecek yıl birçok kripto için hayati öneme sahip olan “güvenlik” ve “gizlilik” konularına öncelik vermeyi hedefliyor.

(Tron bir günde 4 rekor kırdı! yazısı için…)

Bu yıl kripto dünyası hacklenme ve kötü amaçlı yazılım saldırıları neticesinde büyük zarara uğradı. Bu yüzden birçok kripto para, projelerinde güvenliği ön planda tutuyor. TRON, bu konuda epey ilerleme kaydetmiş durumda. Geliştirdiği güncel planlar neticesinde 2019’un ilk çeyreğinde güvenlik ve gizlilik konusunu halletmiş olmayı umuyor.

Atlas Projesi ve getirdiği yenilikler

Atlas Projesi TRON’un sistemdeki gizliliği sağlamak için uygulamaya koyacağı en güncel sürüm. TRON’un kurucusu Justin SUN, katıldığı bir programda projenin arkasında yatan amaca yönelik açıklamalarda bulundu. Atlas Projesi, TRON’un yeni anlaşma sağladığı BitTorrent uygulaması ile birlikte ilk çeyrekte faaliyete geçecek. SUN, ortak projenin ayrıntılarını şu şekilde anlattı:

“Kullanıcılar BitTorrent ağından bir şeyler indirmeye başladıklarında “tit-for-tat “ mekanizması çalışmaya başlayacak. Normalde indirdiğiniz kadarını yüklemeniz en dürüst olan harekettir. Ancak insanlarda bir program vs. indirmek için gösterdikleri çabayı yüklemeye gelince göremiyoruz. Bunun üstesinden gelmek için TRON ağından BitTorrent tokeni dağıtacağız. Böylece insanları upload etme konusunda teşvik etmiş olacağız. Ne kadar Upload yaparsanız, o kadar token kazanacaksınız!.”

Sun, konuşmasının ilerleyen bölümlerinde yükleme veya indirme yaptığınız dosya veya programların bir başkası tarafından takip edilmesinin Atlas Projesi ile önüne geçileceğini iddia etti.  Proje en son halini gelecek yılın ilk aylarında alacak.

Açıklamalardan anlaşılacağı üzere TRON ve Justin SUN, yakın zamanda Google ve Facebook ile yaşanan anlaşmazlıklardan ders almışa benziyor. Atlas projesi ile bu şirketler reklam bombardımanı yaparak sizin hakkınızda belli bir bilgiye sahip olma ve sizi manipüle etme şansı da kalmamış olacak.

 

3 Olası Kısa vadeli Tron fiyat görünüm senaryosu yazısı ilginizi çekebilir!

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave