Home Altcoin Ripple’ın uzun vadede en güçlü rakibi Stellar görünüyor

Ripple’ın uzun vadede en güçlü rakibi Stellar görünüyor

Ripple’ın uzun vadede en güçlü rakibi Stellar görünüyor

brave
0

Ripple’ın uzun vadede en güçlü rakibi kim? Stellar olabilir mi? Stellar(XLM)’a sıklıkla zirve kriptolardan biri gözüyle bakılıyor.  Market kapitalizasyonu bakımından ilk 5 kripto projesi arasında olmasına rağmen konuşmalarda adı pek geçmiyor.  Zirvedeki 3 kripto para olan Bitcoin, Ripple ve Ethereum alanda bir süreden beri baskındı. Ancak Stellar oldukça hoş bir şekilde ilerliyor. Yakın zaman önce Bitcoin Cash’i geçti ve şu an 3$ milyarın üzerinde bir market kapasitesine sahip. Yazı hazırlandığı esnada CoinMarketCap’da 4. Sıradaydı.


 

Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu

Stellar kesinlikle daha önce olmadığı kadar potansiyele sahip. Stellar networkla ilgili analiz yapan Stellar Expert’in yakındaki raporuna göre yalnızca son 6 ayda kayıtlı hesaplarında %500’lük bir sıçrama gerçekleştirdi.

 

chart

 

2,000,000 hesap

Stellar bu yoğun büyümeyi kendi Reddit hesabından özetle şöyle duyurdu:

“Şu an Stellar networkta 2,000,000 hesap mevcut. 0’dan 1,000,000’a çıkmamız yaklaşık 4 yılımızı aldı. Ve bunu 2’ye katlamamız da yalnızca 2 ayımızı aldı. Kavramsal olarak buna network etkisi diyoruz. “

Posta bir günde 500,000’den fazla görüntülendi.

Ethereum üçgen formasyonu tamamlanıyor kırılma hangi yöne olabilir?

%500 artış sağlam bir rakam. Fakat aslında 2018’de Stellar’ın ne kadar çok büyüdüğünün hikayesini anlatmıyor. Ki bu, O’nu yılın çoğunda ayı marketi yaşayan kripto para marketinde daha etkiletici yapar. Spesifik olarak Stellar yıla 162,000 biraz üstünde aktif hesapla başaldı ve şimdi 2 milyon hesaba ulaştı. Bu kilometre taşı, 12 ay içinde hesap sayısının 10 kattan fazla arttığı anlamına gelir. Yıl ortasına gelindiğinde hesap sayısı 500,000’i aşmıştı.

TRON’un 2019 planları göz kamaştırıcı

“Network etkisi” iş ve teknoloji dünyasında genel bir kavram. Bu ifade, spesifik bir networka daha çok kullanıcı eklendiğinde networkun ya da platformun değerinin de artmasını ifade eder. “Network etkisi”, sosyal medya platformlarına ve aplikasyonlara uygulanabilir.  Ve mesela Silikon Vadis’den yükselen pek çok startup’ın değerlendirilmesinde genel olarak kullanılıyor. Network etkisini genel manada şöyle açıklayabiliriz. Mesela telefonu ele alalım: Eğer birkaç kişi kullanırsa pek bir değeri olmaz. Ama eğer çok sayıda insan onu iletişim aracı olarak kullanırsa değeri artar.

Haftaya başlarken: En çok merak edilen 3 kripto parada son durum

Stellar aynı zamanda yükse profilli ortaklıklar da kurmayı başardı. Bazılarına göre bunlardan en önemlisi tech devi IBM ile kurduğu ortaklık. Bu sayede global ödeme sahasına girebildi. Ve pek çok kişi bu bağlamda rakibi Ripple(XRP) ile yarıştığını düşünüyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave