Home Altcoin Ripple (XRP) ikincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırıyor

Ripple (XRP) ikincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırıyor

Ripple (XRP) ikincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırıyor

brave
0

Ripple (XRP) ikincilik pozisyonunu korumaya devam ediyor. XRP, piyasada çöküşlerin hız kestiği bir süreçte en büyük ikinci para olarak yerini sağlamlaştırıyor.

Ripple (XRP) ikincilik pozisyonunu koruyor

14 Kasım’da itibaren kripto paralar % 30’dan fazla düşüş kaydederek son 14 ayın en düşük değerlerini gördü. 14 Kasım’da, sanal paraların çoğunda ciddi düşüşler görüldü. Piyasadaki genel düşüşlerin birçok nedeni vardı. Ancak Bitcoin Cash (BCH) hash savaşları düşüşlerin en önemli nedeni olarak görülüyor.

XRP ise bu süreçte, piyasa değeri açısından Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük ikinci kripto olan Ethereum’u (ETH) geçti. XRP, piyasadaki diğer tokenlerle birlikte kaybettiği momentumu geri kazanmaya çalışıyor. Sanal para piyasası 14 Kasım’da başlayan çöküşlerin etkisinden kurtularak toparlanmaya başladı. Piyasa değeri sıralamasında Ethereum’un koltuğuna oturan Ripple (XRP) ikincilik pozisyonunu korumaya devam ediyor. 

(Bknz: 2019 da hangi kripto paralara yatırım yapılmalı, Ripple banko)

Ethereum kaybettiği pozisyonu geri kazanmaya çalışıyor

 Ethereum piyasadaki düşüşlerden en çok etkilenen tokenlerden biri oldu. ETH, kısa bir süreliğine birkaç borsada 100 doların bile altına düştü. Bu, Ethereum’un geçen yılın başından beri gördüğü en düşük değer oldu.

Gelecekteki zararlara karşı önlem almak isteyen ve ETH tokenlerini satma kararı alan birçok ICO vardı. Bu durum, Ether’in fiyatını üzerindeki baskıyı artırarak 200 $ ‘a ve daha sonra 100 $’ a düşmesine neden oldu. En son 14 Kasım’da 200 doları gören Ether o günden itibaren hızlı bir düşüş yaşadı ve en düşük 101,77 doları gördü. Yazının yayınlandığı sırada ise % 6,66 oranında düşerek 109,21 dolardan işlem görmektedir.

(bknz: CoinMarketCap Ripple’a karşı manipülasyon mu yapıyor?)

Piyasadaki düşüşlerden en az etkilenen para olan Ripple (XRP) ikincilik koltuğuna oturdu. Kripto para birimlerinin çoğu değer kaybederken, XRP bir süre bu çöküşten neredeyse hiç etkilenmedi. Piyasa 14 Kasım’da çökmeye başladığında XRP’nin gün içindeki en yüksek değeri 0,510646 dolardı. 23 Kasım’a kadar 0,423672 doların altına düşmemiş iken o tarihten sonra bir miktar daha düştü. Yazının yayınlandığı sırada ise % 4,41’lik düşüşle 0,352414 dolardan işlem görmektedir. (CoinMarketCap verilerine göre)

XRP piyasanın kan kaybettiği bir dönemde en az düşüş kaydeden token oldu. XRP ile, Bitcoin veya Etherum’dan daha az zarar kaydedilmiştir. (ilgili haber:Enkazdan sağ çıkan Ripple 2019 da rekor artışlar görebilir)

Artık kripto piyasası, kaybettiği değerin bir kısmını geri kazanırken XRP piyasada lider olmaya devam ediyor. Ethereum ikinci sırayı almak için hala mücadele etse de Ripple (XRP) ikincilik koltuğunu korumaya devam ediyor. Piyasa hacmi sıralamasında Ethereumla arasındaki fark kolay kolay kapanacak gibi görünmüyor. Yazım sırasında XRP, 14,21 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip iken Ethereum’un piyasa değeri 11.31 milyar dolardır.

Kaynak
Ayrıca bknz:

2019 Kripto paraların coştuğu yıl olacak, işte sebebi!

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave