Home Ethereum Ethereum üçgen formasyonu tamamlanıyor kırılma hangi yöne olabilir?

Ethereum üçgen formasyonu tamamlanıyor kırılma hangi yöne olabilir?

Ethereum üçgen formasyonu tamamlanıyor kırılma hangi yöne olabilir?

brave
0

Ethereum üçgen formasyonu tamamlanmak üzere. Geçtiğimiz hafta sırasında Bitcoin ve önemli kripto paralarda yukarıya doğru bir düzeltme görüldü. Bu hareket simetrik üçgen formasyonu oluşturuyor.  


Ethereum üçgen formasyonu tamamlanıyor

Üçgen formasyonunun yukarı yönlü kırılması Bitcoin fiyatını, 4600 – 4800 dolara kadar çıkarabilir. Simetrik üçgenin aşağı yönlü kırılması ise Bitcoin’i muhtemelen 3700 dolar seviyelerine çekebilir.

1 saatlik grafikte ters omuz baş formasyonun oluşma ihtimali de bulunuyor. Bu formasyon tamamlanırken kısa vadeli bir düşüş görülebilir. Ancak formasyon tamamlandıktan sonra genelde artış görülür.

Ethereum grafiği beklediğimiz gibi Bitcoin grafiğini takip ediyor. Mevcut yatay hareket, ters omuz baş formasyonu kadar simetrik üçgen olarak ta görülebilir.

Şu anda Bitfinex’teki kısa pozisyonlar 34,000 seviyesinde. Bu seviye geçen haftalarda gördüğümüz kadarı ile kısa pozisyonların sıkışma manevrası için tipik bir seviyedir.

Kısa pozisyon sıkışması tekrar oluştuğunda, Bitcoin fiyatı yukarı doğru sıçrama yapabilir. Bu hareket yukarı hedeflere veya daha yukarılara bile ulaşabilir.

Kısa pozisyon sıkışması durumunda fiyat yukarı doğru hareket ederken ayı piyasasında kısa pozisyonların zararı durdur emirleri tetiklenir. Bu kısa emirleri kapatmak için ayıların alım yapması gerekir. Bu da fiyatlarda sıçramaya neden olabilir.

ETH 4 saatlik grafiği

  • Ethereum, şu anda 113 $ seviyesinde işlem görüyor ve 122-130 dolar direnç bölgesinin altında toparlanıyor.
  • Üçgen tipi toparlanma yukarı yönlü kırılırsa fiyat, 122-130 dolar direnç bölgesinin üstüne tırmanarak Fibonacci 0.382 seviyesi olan 146 dolar seviyesine ulaşabilir.
  • Fiyatın bu seviyelere ulaşması için alış emirlerinin çok olmasına ve momentuma ihtiyaç var. Fakat şu anda piyasada bunlar görülmüyor.
  • Ayılar kontrolü ele geçirirse, üçgen formasyonu aşağı yönlü kırılabilir ve kısa vadede 100 dolar seviyeleri görülebilir.
  • RSI göstergesi, 50 seviyelerinde ve aşırı satış bölgesinin dışında.

Bu tür simetrik toparlanma formasyonlarının iki tarafa da kolayca kırılabileceğini unutmayın. Bu nedenle yatırımcılar işlem yaparken zararı durdur emrini mutlaka kullanmalıdır.

ETH/USD BitStamp 1-saatlik grafik

ETH/USD BitStamp 4-saatlik grafik

BTC/USD BitFinex kısa pozisyonlar

Justin Sun Ethereum’u öldürmeye kararlı

Ethereum’un Rakibi Yok

IMF Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi kripto paraların yeniden inşası için zorlayıcı rol oynuyor

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave