Home Bitcoin Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı?

Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı?

Konsensus etkinliği sonrası Bitcoin artışa geçti, balinalar neyin kokusunu aldı?

brave
0

Bitcoin artışa geçti nihayet! 2 hafta süren keskin düşüşlerden sonra kripto piyasaları toparlanma sürecine

girdi. Concensus Invest Etkinliğinde yaşanan olumlu gelişmeler ise balinaları harekete geçirdi. Etkinlikte neler yaşandı?

Bitcoin artışa geçti ! Kripto dünyasında neler oluyor?

Piyasa’da 14 Kasım’dan beri devam eden çöküşler, sonunda yerini yükselişe bıraktı. Bitcoin artışa geçti ve son 24 saat içinde % 13.09‘lik bir artış kaydetti. Bu artışla birlikte Bitcoin piyasalarında 2,84 milyar dolarlık bir artış gerçekleşti. Yazının yayınlandığı sırada BTC, 4,273,27 dolardan işlem görmektedir. (CryptoCompare verilerine göre)

(bknz: 2019 Kripto paraların coştuğu yıl olacak, işte sebebi!)

Geçtiğimiz hafta, New York’ta Consensus Invest konferansından gelen bazı olumlu haberlerin etkisi ile balinalar hareketlendi. Kripto varlıklar için finansal araçlar üreten kurumlar kripto piyasasına olan güven ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ve bu olumlu haberlerin etkisi ile Bitcoin artışa geçti .

(bknz: Mike Novogratz: Bitcoin ibresi gelecek yıl tersine geri dönecek  )

Bir yatırım yönetimi şirketi ve dünyadaki en büyük ETP sağlayıcılarından biri olan VanEck ve VanEck’in endeks sağlayıcısı MVIS etkinliğin gözdeleri arasındaydı.

Nasdaq Bitcoin Vadeli İşlemleri

CryptoGlobe Salı günü, Nasdaq’ın son ertlemeye rağmen bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı planladığını bildirmişti. VanEck / MVIS’de Dijital Varlık Strateji Direktörü olan Gabor Gurbacs, Consensus Invest’de yaptığı açıklamada, VanEck’in Nasdaq ile ortaklık kurduğunu ve “düzenlenmiş bir kripto 2.0 vadeli işlem sözleşmesi” nin başlatılacağını duyurdu.

Ayrıca, kripto piyasasında veri hizmeti sunan CryptoCompare, VanEck’e bağlı bir şirket olan MVIS (MV Index Solutions) ile ortaklaşa yeni vadeli işlem sözleşmeleri için veri sağlayacak. VanEck, Bitcoin ETF fiyat endeksi için en büyük üç Bitcoin OTC piyasasının (Cumberland, Genesis Trading ve Circle Trade) verilerini kullanacağını açıkladı. Böylece bu endeksin, piyasa manipülasyonundan daha az etkileneceği düşünülüyor.

(bknz: Son saatlerde balinalar borsalardan 15,400 BTC çekti! Balinalar düşüşe YETER mi dedi?)

Dünyanın ilk kripto ETP’si başlatıldı

Bitcoin artışa geçti , bunun en önemli nedenlerinden biride Amun Crypto Basket ETP’sidir. Dünyanın ilk kripto ETP’si geçtiğimiz hafta İsviçre Borsası’nda işlem görmeye başladı ve piyasada yoğun ilgi gördü. ETP, verileri MVIS tarafından sağlanan 4 kripto varlığı (bitcoin, ether, XRP ve litecoin) içeriyor. Şu anda bu ETP, günlük 400.000 doların üzerinde işlem görüyor. Amerika’nın büyük ETP’lerinin yanında küçük gibi görünse de, İsviçre ETP piyasaları arasında iyi bir yere sahiptir.

Bir FX hedge fonu CEO’su olan Su Zhu, yüksek orandaki yatırımcıların işlem yapmak ve Hold etmek için ETP’yi kullandıklarını belirtti. Ayrıca HODL5 ETP’nin piyasanın nabzını ölçmede etkili olduğunu düşünüyor.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise dünya’nın ilk ETP’si için şöyle diyor:

“Yeni İsviçre kripto ETP, şimdi İsviçre’nin en önemli borsalarındaki en popüler ürünlerden biri. Artık endişeye gerek yok! Çünkü kurumlar burada!”

Mati Greenspan

Kaynak: Cryptoglobe

Ayrıca bknz:

OKEx 49 pariteyi daha sonlandırıyor

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave