Home İnceleme Coinbase destekli Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı 799 dolardan satışa çıktı

Coinbase destekli Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı 799 dolardan satışa çıktı

Coinbase destekli Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı 799 dolardan satışa çıktı

brave
0

Coinbase destekli Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı 799 dolardan satışa çıktı. Kripto para madenciliğinin artık bireysel üretimden çıkıp şirketleşmeye başladığı bu dönemde, Coinbase kripto para borsasının desteğiyle, Coinmine şirket tarafından ev kullanıcılarına özel modaya uygun ve bir o kadar da az enerji harcayan yeni bir madencilik cihazı çıkartıldı. İşte ayrıntılar!!!


Coinbase destekli Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı

 

Bitcoin ve Altcoin fiyatları geçtiğimiz yıl artmaya başlayınca, sektördeki ışığı gören bir çok bilişim şirketi, kripto madenciliğine özel cihazlar üretmeye başladılar.

Birkaç yıl önce Bitcoin madenciliğinde, masaüstü ve dizüstü bilgisayarları kullanıyordu. Ancak son yıllarda özellikle rekabet ve madencilik zorluğu artınca, ev bilgisayarları madencilik işini ASIC (Uygulamaya Özel Entegre Devreler) cihazlarına bıraktı.

Coinbase borsasının desteğini de alan Coinmine Şirketi de, ev kullanıcılarına yönelik ASIC cihaz üretimi için kolları sıvadı. Şirket üretmiş oldukları bu yeni ASIC cihazının kullanımının gayet kolay, uygulama ile kontrol edilebilen, kompakt ve son teknoloji içeren bir cihaz olduğunu açıkladı. Cihazın adını ise “Coinmine One’’ koydular.

Coinmine One’ın bilgileri, cihaz henüz prototip aşamasındayken, Fortune tarafından kamuoyuna sızdırılmıştı. Makaleye göre cihaz 799 dolardan satışa çıkacak ve ilk gönderimleri aralık ayında başlayacak.

Coinmine Kurucuları

Coinmine şirketi, bir girişimci olan Farb Nivi ve bir endüstriyel tasarımcı olan Justin Lambert tarafından kuruldu. Şirket, Coinbase Ventures, Arrington Ventures ve Coinbase’de baş teknoloji sorumlusu olan Balaji Srinivasan’dan 2 milyon dolar kaynak sağladı.

Nivi’nin hedefinde kripto meraklıları var ve bu yaptıkları cihazın onların Blockchain projelerine daha rahat ve anlaşılabilir şekilde katılmalarına olanak sağlayacağını düşünüyor. Coinbase baş teknik sorumlusu Balaji Srinivasan ise, cihazın diğer mining cihazlarına oranla, madencilere çok daha fazla para kazandırabileceğinin altını çiziyor.

Farb Nivi:

“Öyle bir cihaz yaptık ki, sizin gönül rahatlığıyla uyumanızı sağlayacak ve yaptığınız kazının hiçbir şekilde sekteye uğrayacağı endişesi taşımayacaksınız. Yaptığımız cihazda kullandığımız son teknoloji işlemcilerle de kullandığınız enerji miktarlarını ciddi oranda düşürdük. Bu da ürettiğiniz kriptoların çok daha az bir miktarını enerji giderlerine harcamanız demek.’’

Coinmine tak-çalıştır madencilik cihazı

Cihaz detayları

Coinmine One, GPU ciplerini kullanıyor ve Bitcoin madenciliği için yeterince uygun değil. Ancak zaten şirketin bu cihazı üretirken ki amacı, cihazın Ethereum, Ethereum Classic, Monero ve Zcash madenciliklerinde kullanılmasıydı. Yani bu cihaz altcoinler için üretilmiş, Bitcoin kazılarında sizlere pek bir performans sunmayacaktır.

Coinmine One kendine has bir işletim sistemi ile çalışıyor. Tabi bunu isterseniz değiştirebilirsiniz. Ancak cihazdan maksimum stabilite alabilmeniz için bu işlemi pek önermiyoruz. Nivi’ye göre cihaz güç verimli ve çok sessiz. Aynı zamanda çok şık ve duvara asılabilen bir tasarıma da sahip, böylece yerden tasarruf etmenizi sağlayacak.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave