Home Bitcoin Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?

Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?

Bitcoin 5.500 dolarda, ticari risk alınabilir mi? Geçmişte risk alanlar ne kazandı, ne kaybetti?

brave
0

Bitcoin 5.500 dolarda mola verebilir ancak risk yüksek. Şu anda BTC satın almak, düşen bıçağı yakalamaya çalışmak gibi düşünebilirsiniz. Ancak ticaret erbabı risk ve kazancın kardeş olduğunu bilir.


Bitcoin 5.500 dolarda satın alınmalı mı?

Aşağıdaki grafiki Tweeter kullanıcısı @OddStats’dan geldi. Grafik gerçekten çok ilginç çünkü 2 gün içinde meydana gelen en yüksek değer kayıplarını görüyoruz. Grafikte 2 gün içinde %10’dan fazla değer kaybının yaşandığı bir çok dip var.

Bu son düşüşten önce  BTC  29-30 Mart tarihlerinde BTC/USD bazında %13.8 oranında düşmüş ve 6.840 dolardan günü kapatmış. Dikkat çeken şey ise BTC yatırımcılarını 5 haftada %46 oranında bir kazançla ödüllendirdi ve 10.000 dolar seviyesine çıktı.

Bir önceki dip ise 5-6 Şubat tarihlerinde yaşandı ve toplam kayıp %24.6, bu kez yatırımcısını %72.1 ile ödüllendirdi.

Bu stratejiye ne kadar güvenilir? Bence bu risk herkesin alabileceği bir risk değil. Bu iki günlük stratejiyi kullananlar 19-20 Aralık tarihlerinde 16.425 dolardan BTC aldı, sadece 36 saat içinde %34.8’lık bir kazanç elde etti.

Aslında BTC döngülerini çok iyi izleyen spekülatörler  ve analistler, durumu analizi yaparak kendilerini geliştirdiler. Hong Kong merkezli Bitfinex’den elde edilen verilere göre, bazı yatırımcıların, 11 Ocak ve 13-15 Kasım arasında dip noktalardan alıp 20 bin dolara çıkarken satış yapan bazı hesapları tespit ettiler

Dediğimiz gibi bu stratejiyle ticaret yapmak pahalı bir egzersize dönüşebilir. Sadece gerçek bir hodler iseniz macera ile ticareti birbirinden ayırmanın ne kadar önemli olduğunu defalarca yaşamışsınızdır.

.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave