Home Altcoin Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

brave
0

XRP’yi Amazon Alexa’ya taşımak mı? Bunun ne manaya geldiğini anlamak için önce Amazon Alexa’ya göz atamamız gerekiyor. Buyrun beraber bakalım


XRP’yi Amazon Alexa’ya Entegre Etmek

Amazon geçtiğimiz yılın ortalarında sesle komut verilebilen kablosuz hoparlör sistemlerini tanıtmıştı. Amazon Echo (Aleksa) adı verilen ve birkaç ayrı model olarak üretilen hoparlörler aslında iOS’taki Siri’ye benziyor. Siri’den biraz daha gelişmiş olduğunu gördüğümüz ürünün farklı özellikleri de var.

Öncelikle nesnelerin interneti konseptinin tam olarak hayata geçiş aşamasında olduğumuzu belirtmek yerinde olacaktır. Nesneler artık internete bağlanıp komutlarımızı yerine getirecekleri gibi bir yandan da bizim yerimize komutlar verecekler. Aleksa da bu yolda atılan adımlardan biri. Misal Aleksa’ya komut vererek Amazon üzerinden alış veriş yapabilirsiniz.

Amazon Alexa’nın üzerinde 7 adet mikrofon bulunuyor. Hoparlörün kalitesi de Aleksa’nın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Hoparlörün kalitesi sayesinde Aleksa, 360 derece ses alışverişi sağlama özelliğine de sahip.

Aleksa ayrıca alarm kurmak, matematiksel işlemler yapmak, hava durumu ve trafik sorgulamak, döviz kurunu öğrenmek, yemek tarifi bilgileri almak gibi daha pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Amazon’un XRP Tip Bot ile gerçekleştirdiği anlaşma ile artık Aleksa üzerinden XRP alım satım ve havale emirleri verebileceksiniz. Nasıl mı? Tam olarak şöyle:

XRP Tip Bot Nedir, Nasıl Kullanılır

Videoda da açıkça görülebileceği üzere kullanıcı sesli komut sistemi vasıtasıyla 1.2 XRP’yi bir twitter kullanıcısının hesabına kolayca gönderdi. Sistem ayrıca hesabınızda XRP miktarı sorgulamasının da yapılmasına olanak veriyor. Zaten videonun ilk kısmında yapılan da bu.

Proje bağımsız programcı Nixer‘in önderliğinde hayata geçirildi. XRP Tip Box’un yaratıcısı Wietse Wind da bu tarz özellikler ve benzerlerinin yolda olduğunu söyledi.

Wind gönderdiği tweette XRP Tip Bot’un ikinci versiyonu üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Lakin versiyon 2’nin yayınlanmasına daha aylar var.

Kendisi şimdilerde geliştiricilerin platformuna entegre edilmesini ve kullanıcıların XRP kullanarak değer aktarmalarına olanak tanıyan çeşitli uygulamalara yol açılması için aktif olarak çalışıyor. Önde gelen XRP geliştiricilerinden biri olan Wind ile yapılmış röportaj için Tıklayın

Ripple Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave