Home Bitcoin Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!

Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!

Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!


0

Kripto para piyasaları son 48 saatte 6 milyar dolarlık kan kaybetti. Adeta cehennemi gördü. Oysa piyasalar, haftaya başlarken bizlere boğa koşusu sinyalleri veriyorlardı. Ancak haftanın son işlem gününe girdiğimizde, işlerin tersine döndüğünü görüyoruz. Peki Bundan sonra ne olacak?


Kripto para piyasaları son 48 saatte 6 milyar dolar eridi

 

Geçtiğimiz 48 saat içinde, yani 7 Kasım’dan bu yana küresel kripto pazarı, 6 milyar dolarlık değer kaybına uğradı. Ancak toplam kripto pazar değeri 220 milyar dolardan 214 milyar dolara düşmesine rağmen Bitcoin istikrarını sürdürdü.

6 Kasım’da, Bitcoin Cash’in başlattığı boğa koşusunun peşine takılan Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) gibi altcoinler yatırımcılarına %5 ila %30 arasında büyük kazanımlar sağlamıştı. Ancak şuan piyasaya baktığımızda bu kazanımların %10 lara kadar geri çekildiğini görüyoruz.

Aslında bu düzeltmeyi çoğu trader öngörüyordu. Çünkü son günlerini yaşadığımız 2018 yılı içerisinde kripto piyasaları, bu hareketleri defaatle tekrarladı. Önce değerlerinde önemli bir artış yaşadılar fakat birkaç gün içinde pozisyonlarını kaybedip geri çekildiler.

Kripto para piyasalarına Aylık bakış

Bitcoin Cash ve diğer bir çok kripto para biriminin değer kazanıp daha sonra geri çekilme hareketi yaşadığı bu aya genel bir bakış atacak olursak, hala kripto para piyasalarının geçtiğimiz aya göre çok daha iyi bir pozisyonda olduklarını söyleyebiliriz. Ekim ayı ortalaması 198 milyar dolar olan pazarın, şu anki fiyatı 214 milyar dolar civarı.kripto para piyasaları son

Kripto pazarı, 15 Ekimden bu yana toplam değerine 22 milyar dolar ekleme yaptı.  Bu da yaklaşık %11 lik bir artış anlamına geliyor. Haliyle böyle bir artıştan sonra bir düzeltme gelmesi beklenen bir hareketti.

Bitcoin bu düşüşten neden etkilenmedi?

9 Kasım itibarıyla BTC’nin günlük işlem hacmi raporlarına baktığımızda, Bitcoin’in son üç hafta içinde işlem hacminde %40 lık bir artış olduğunu görüyoruz. Bitcoin’in son düzeltme hareketinden çok fazla etkilenmedi. Çünkü yatırımcılar artık BTC’yi güvenli bir liman olarak görmeye başladılar.

Bununla beraber pek çok tüccar, Bakkt‘ın vadeli işlem platformlarında, Bitcoin’in önemli bir katalizör görevi göreceğine inanıyor. Ayrıca, CCN’nin 8 Kasım’da bildirdiğine göre, Bitcoin etrafında kümelenen kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’de ki fiyat dalgalanmalarının önüne geçmiş durumdalar.

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?