Home Altcoin Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron Haberleri ve Uyarıları

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron Haberleri ve Uyarıları

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron Haberleri ve Uyarıları


0

Haftanın son mesai gününde, bu hafta kripto para piyasasında meydana gelen önemli olaylardan derlediğim Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron haberleri ve uyarılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.


Kripto Para ile Ödeme Yaygınlaşıyor

Kripto YouTube Kanalı the Technicals’da yayınlanan yeni bir videoda, kripto paranın herkes tarafından benimsenmeden önce ne kadar mesafe kat etmesi gerektiği anlatılıyor.  Videoda bir mağazaya kurulan ATM sistemi ile müşteriler ödemelerini kripto para ile yapabiliyorlar.

Videodan da anlaşılacağı üzere kripto para ile ödeme yapmak oldukça basit ve anlaşılabilir. Ancak kimlik doğrulama, onay alma, hesaba aktarma vs. gibi işlemler o kadar uzun sürüyor ki normal bir kredi kartı ile saniyeler içinde yapılacak işlemler neredeyse 2 dakikayı buluyor. Anlatmak istediğim şu: Kripto para ile ödeme yapmak kolay olabilir ama pratik ve hızlı değil.

Şimdi haftanın özetine geçelim.

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron Haberleri

Bitcoin (BTC)

Birleşik Krallıkta kripto paralar ile yapılan bir anket kamuoyunun bilgisine sunuldu.  Anket sonuçlarına göre Birleşik Krallıkta ikamet eden her beş kişiden birisi Blockchain teknolojisi geliştikçe Bitcoin ödemelerinin,  nakit para ve kredi kartı ile yapılan ödemeler kadar yaygın olacağına inanıyor..

Daha önceki bir haberimizde de Ada vatandaşlarının 5’te 1’inin kripto para sahibi olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu rakam gittikçe artmaya başladığı için olsa gerek, hükümet kripto para ilgili düzenlemeleri biraz daha erken bir tarihe aldı.

Ethereum (ETH)

Eski Google CEO’su Eric Schmidt, bir söyleşide ünlü ekonomist Tyler Cowen’in sorularını cevapladı., Ethereum’un büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandığını söyleyen Schmidt, blockchain sistemini Ethereum’un harika bir şekilde yürüttüğünü düşünüyor.

Schmidt’e göre eğer Ethereum,  blockchain teknolojisi ile global çapta bir senkronizasyon gerçekleştirebilirse bu son 10 yılın en büyük buluşu olabilir. Bu sayede her şey daha hızlı ve daha pratik olacak.

Ripple (XRP)

Ripple, bu ay iki teknoloji konferansı düzenleyerek adından yine söz ettirmeyi hedefliyor. 11 Kasım’dan 13’e kadar sürecek olan ilk konferansta,  Ripple’ın baş pazarlama stratejisti Cory Johnson, Half Moon Bay’de Techonomy 2018 konferansında olacak. 15 Kasım’daki ikinci etkinlikte ise Şirketin küresel bankacılık müdürü Blockchain Zirvesin’ne konuşmacı olarak konuşacak.

Bununla beraber XRP, Ellipal donanım cüzdanına eklenen son kripto token oldu. XRP’den önce Litecoin, Dash, DigiByte, Ethereum Classic ve Tether’a sisteme dahil olmuştu.

VeChain (VET)

VeChain, geçen hafta paylaştığımız haberde Nike ve Reebok ayakkabılarının tasarımcısı ünlü ayakkabı modacısı SBTG (Bay Sabotage) ile blockchain tabanlı bir ayakkabı üretme konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Aşağıdaki yazımdan ortaklık hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

VeChain “Geleceğin Ayakkabısı” için Nike ve Reebok’ın Tasarımcısı İle Anlaştı

IOTA

IOTA Vakfı, Silikon Vadisi emektarı Anne Smith’i şirketin proje bölümünün başına getirdi.  Smith’in Uluslararası proje yönetimi ve yeni girişimleri küresel işletmelere dönüştürme konusundaki deneyimi IOTA’nın standart platformuna çok şey katacaktır.

TRON (TRX)

Geçtiğimiz günlerde  CoinWar adlı oyunu piyasaya süreceğini duyuran Tron (TRX), online oyun şirketi NeoWorld ile ortaklık kuruyor.  Milyonlarca kullanıcının sahip olduğu sanal bir dünyada yaşamayı içeren Blockchain tabanlı oyunda,  herkes mutlak özerliğe sahip. Oyunun içerik oluşturucuları oyun içinde 106.000’den fazla sanal gayrimenkul paketi sattıklarını ifade ettiler.

Kripto dünyasının ileri gelen paraları Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tron Haberleri şimdilik bu kadar.  Önümüzde ki birkaç gün içinde de kripto piyasasındaki gelişmeleri yine sitemizden takip edebilirsiniz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?