Home İnceleme Borsa Bitcoin borsası Bithumb ”Asya Amazonu” ile ödeme hizmetleri konusunda anlaştı

Bitcoin borsası Bithumb ”Asya Amazonu” ile ödeme hizmetleri konusunda anlaştı

Bitcoin borsası Bithumb ”Asya Amazonu” ile ödeme hizmetleri konusunda anlaştı

brave
0

Güney Kore’nin lider Bitcoin borsası Bithumb, Asya kökenli e-ticaret devi Qoo  ile kripto para ödeme hizmeti sağlamak için ortaklık kurdu.  Bu ortaklık 7 Kasım’da resmi bir açıklama ile duyuruldu.


“Asya Amazonu” olarak isimlendirilen Qoo, Singapur, Hong Kong, Çin ve Endonezya gibi pan-Asya ülkelerinde e-ticaret yapan öncü bir şirket. Basın açıklamasına göre ortaklık Bithumb Cache ödeme hizmetini global ödeme metodu olarak genişletecek.

İki şirket ilk önce Ağustos ayında bir anlaşma imzaladı. Böylece  Qoo 10 kurulum servisi, Bithumb Cache sistemi ile çalışmaya başladı. Bithumb Cache, Bithumb müşterilerinin ödemelerini gerçekleştirmek için fonlarını şifreleme ile çevirmelerini sağlayan bir şifre kurulum hizmeti.

Bu yeni ortaklık vasıtasıyla Qoo 10 ‘den alınan ürünleri Bithum Cache kullanarak ödemek mümkün olacak. Bithumb’un basın açıklaması şöyle:

“Qoo 10 ile ortaklık, ülkemiz ötesinde,  yurtdışında gerçek yaşamda Bithumb Cache kullanımını mümkün kılıyor. Müşteri uygunluğunu arttırmak için hizmetlerimizi iyileştirmeye devam edeceğiz.”

Bu yaz başlarında global e-ticaret platformu eBay, uluslararası varlığını arttırmak amacıyla Qoo 10’i toplamda 573$ milyona satın almıştı.

Geçen hafta Bithumb, Amerika’da bir tahvil token borsası açmak için fintech şirketi SeriesOne ile ortaklık kurdu.

Bithumb şu an itibariyle kripto borsaları arasında 24 saatte 3,028$ milyarlık ticaret volümü ile 76. sırada bulunuyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave