Home Bitcoin Bitcoin Boğası Tom Lee’den İlginç Kripto Volatilite Yorumu: “Hoş Bir Sürpriz!”

Bitcoin Boğası Tom Lee’den İlginç Kripto Volatilite Yorumu: “Hoş Bir Sürpriz!”

Bitcoin Boğası Tom Lee’den İlginç Kripto Volatilite Yorumu: “Hoş Bir Sürpriz!”


0

Bitcoin boğası Tom Lee kripto para piyasasının son zamanlardaki, beklenmedik durağanlığının aslında hoş bir sürpriz olduğunu ve piyasa için olumlu sonuçlanabileceğini söylüyor. Lee her zamanki gibi piyasadan epeyce umutlu.


Bitcoin Boğası Tom Lee Piyasadan Umudunu Kesmiyor

Bitcoin boğası Tom Lee piyasanın adından çok sık söz ettiği bir kişilik. Kendisi Fundstrat Global Advisor şirketinin kurucusu ve aynı zamanda Wall Street’in çok tanınmış bir siması. CNBC’ye konuşan, Lee kripto para piyasasının durumunu, diğer borsalarla da karşılaştırarak, hoş bir sürpriz olarak nitelendiriyor.

 

“Piyasa değeri açısından düşününce Bitcoin aslında çok büyük sayılmaz. Kripto para piyasasının toplam değeri 200 milyar dolar. Dünya çapında borsalarda düzeltme gören varlıkların yaklaşık değeri 90 trilyon dolar.”

 

Lee’ye göre durağanlık, büyük ölçüde, hisse senetleri piyasasındaki genel eğilim sonucu değil ancak dolardaki fiyat istikrarından etkileniyor, çünkü  kripto para fiyatları hala dolarla değerlendiriliyor.

Bitcoin boğası Tom Lee bu yılın başında bitcoin fiyatının 25.000 dolar olacağı tahmininde bulunmuştu. Lee’ye göre şu anda BTC 6.000 dolarda zemini bulmuş görünüyor. Çünkü yıl boyunca BTC bu seviyeyi test etti  durdu ve en sonunda burada karar kıldı.

Piyasanın, 10 aylık bir çeşit hazırlık süreci gibi görünen bu durağanlığı harekete geçirecek miktarda bir fiat girişini henüz görmediğini de ekliyor Lee. Ancak Lee umudunu kaybetmiş değil tıpkı pek çok diğer uzman gibi. Kendisi yıl sonundan önce bir hareketlenme beklediğini özelilikle söylüyor. Bu tahminini de somut verilere dayandırıyor. Lee’ye göre  sektörün büyük oyuncuları Bakkt, Fidelity ve ErisX ,kurumsal yatırımcılar için kripto hizmetleri sunmaya başladıkları zaman piyasa atağa kalkacak. Bu kurumların bu yöndeki hazırlıklarını okuyucumuz daha önceki haberlerimizden hatırlayacaktır.

Kripto fiyatları, hisse senetleri ve para piyasalarından faydalanabileceğine dikkat çekiyor Lee. Ama göz önüne alınması gereken bir durum var, o da  yüksek volatilitenin olduğu artan durağanlık ve Lee’ye göre “ ciddi biçimde aşırı satışlar”

Bitcoin boğası Lee’ye göre, Bitcoin beklentilerini güçlendirecek bir diğer unsur da, dolardaki fiyat istikrar eğiliminin tersine dönmesi. Bu şartlardaki gelişme ve kurumsal yatırımcıların bu piyasaya girmesi , bir sonraki kripto rallisinin başlaması için yeter de artar bile.

Tom Lee hakkındaki diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?