Home Altcoin İlk İslami Borsa Helal Coin Hizmeti İle Hayata Geçiyor

İlk İslami Borsa Helal Coin Hizmeti İle Hayata Geçiyor

İlk İslami Borsa Helal Coin Hizmeti İle Hayata Geçiyor

brave
0

İlk İslami borsa helal coin hizmeti sunarak hayata geçiyor. Bu girişimi başlatan ADAB Solutions, bütün işlemlerin İslami kurallara uygun olacağını iddia ediyor.


FICE Yani İlk İslami Borsa Helal Coin ile Hayata Geçiyor

Pek çok Müslüman ülkede İslami kurallar günlük hayatı derinden etkilemeye devam ediyor. İnsanların günlük yaşamlarında, finans hayatlarında ve yatırım tercihlerinde inanışları etkili oluyor. Bu sebeple müslüman ülkelerde kabul görmek isteyen finans ürünlerinin inanç sistemleri ile uyumlu olması çok önemli.

Bu gerçeğin farkında olan ADAB Solutions, First Islamic Crypto Exchange (FICE), yani ilk İslami Kripto Para Borsasını 2019 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor. Bir sene sonra yani 2020 yılı itibariyle günlük olarak 146 milyon dolar toplamda ise 4.4 milyar dolar işlem hacmine ulaşmayı hedefliyor. First Islamic Crypto Exchange (FICE)’da yapılacak bütün işlemler İslami kurallara uygun olacak.

Bu uygunluğun temini için ise borsa Department of Islamic Finance (DIF) yani İslami Finans Departmanı ve Shariah Advisory Board (SAB) Yani İslami Kurallar Danışma Kurulu tarafından yönetilecek. Bu iki kurumun temel görevlerinden birisi listelenen tokenlerin “helal” olup olmadığına karar vermek. Böyle bir kararın uzman kişiler tarafından veriliyor olmasının bu yeni ve bilinmeyen kripto para piyasasına Müslümanların girişini kolaylaştıracağı bekleniyor.

ADAB Solutions kendi ICO’sunu piyasaya sürmüş durumda. ICO sunumu 2018 yılı Ağustos ayında Başladı ve 2019 yılının Şubat ayının sonuna kadar devam edecek. ADAB tokenleri 0.10 dolardan alınabilecek. 2022 sonu itibariyle fiyatın 11.50 olacağı ümit ediliyor. Proje, 2019 yılı sonu yılı sonunda 730.000, 2022 yılı sonunda ise bütün dünyada 1.8 milyar müslüman tarafından kullanılabilir olmayı hedefliyor. Bu arada FICE projesi Coin Shark tarafından “ 2018 yılında En Başarılı ICO Projeleri” sıralamasında ilk sırada yer aldı.

İslami Borsa Helal Coin ile Amaç Bütün İslam Dünyası

İlk İslami Kripto para borsası FICE’nin amacı İslam dünyasının Kripto para piyasasına daha çok katılımını sağlamak.

ADAB Solutions kripto para alanında müslüman ülkelerde çok ciddi bir potansiyel olduğunu düşünüyor. İslami Finans hizmetleri son 10 yılda Ortalama olarak % 10 ile 12 arasında bir büyüme sağladı. Bu büyümenin giderek artması bekleniyor. Reuters’e göre İslami finans hizmetleri 2022 sonu itibariyle 3.8 trilyon dolara ulaşacak ve dünya üzerinde 60 ülkeden fazla lokasyonda hizmet verecek.

Kripto paraların genel adaptasyonu giderek hızlanırken, bu piyasanın her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde çözümler üretebilmesi çok önemli. İslami borsa helal coin hizmeti sunarak Bu alanda cesur bir adım atıyor. Projeden Beklentiler ise oldukça yüksek.

Kaynak için tıklayınız.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave