Home Altcoin 5 Centin Altında Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin ve Nedeni

5 Centin Altında Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin ve Nedeni

5 Centin Altında Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin ve Nedeni


0

Kripto paraların uzuz olması elbette, tek başına yatırım nedeni olamaz. Potansiyeli yüksek 5 Altcoin paylaşacağız. Bu tekenlerin fiyatları ucuz olmakla birlikte, teknolojileri ve gerçek dünya sorunlarına odakladıklarından dolayı takibimizde olmayı hakediyorlar.


 

Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin

 

2018’in sizi yıpratmasına izin vermeyin, bu bir döngü, şu anda bir ayı döngüsündeyiz. En büyük sorun sadece acemilerin değil, sektörü bilen bir çok yatırımcıda bu döngüde ters ayakta yakalandı. 2018’de Altcoinler 8x ile 10x arasında değer kaybetti. Olaya iyi tarafından bakalım, bu kadar değer kaybeden kripto paraların yatırımı maliyet anlamında bir o kadar düştü. Blockchain şirketleri bu durgun zamanda projelerini geliştirmeye devam ediyor. Bu şirketler arasında da sap ve saman bir birinden ayrılıyor. Nefesi kesilen işlerini finanse edemeyen kripto para şirketleri ekosistemden uzaklaşıyor.  Bu piyasada 0,5 BTC  tutmak mantıklı yoksa potansiyeli yüksek 5 Altcoin almak ve doğru zamanı beklemek mi? Geçen yıl %36.000 oaranında artan XRP’yi hayal edin. 2017-2018 döneminin en karlı kripto parası değil XRP, ancak en çok bilinenlerinden bir tanesi. 2017 yılında %10.000 oranında gelir sağlayan onlaraca proje sayılabilir. Viacoin %12759, Vertcoin %19.016 sadece 2 tanesi. Değerli arkadaşım Altcoinler genel olarak 8x ile 10x arasında düşmüş olabilir ancak biraz önce saydığımız karlılıklar dikkate alındığında kaybın çok önemli olmadığını görüyoruz. Tabi bu doğru zamanda yatırım yapanlar için geçerli…. Şimdi potansiyeli yüksek 5 Altcoin hangileri bakalım

 

IOST Token (ISOT)

potansiyeli yüksek 5 altcoin

 IOST Proje İstatistikleri:

  Token: IOST
  Tüm Zamanlar: $ 0.12
  Güncel Fiyat: $ 0.012
  Piyasa Değeri: 104 Milyon
  Dolaşımda Olan: 8,400,000,000
  Toplam Arz: 21.000.000.00

 

Potansiyeli yüksek 5 Altcoin arasına IOST Tokeni neden aldık?

Projeye Genel Bakış

2017’nin  4. Çeyreğindeki boğa koşusu geldi geçti. IOST ekibi yatırımcı topluluğunu sıcak tutmak için inanılmaz bir performansla çalışıyor. Ekibin odak noktasında Tokenin benimsenmesi ve kabul görmesi var. Teknolojik altyapısıyla ölçeklenebilirlik sorununu çözebileceklerine inanıyorlar. IOAT, Servisler Arası Tokenlerin İnterneti anlamına geliyor. IOST blockchain için kullandığı algoritma ise İnandırıcılık Belgesi anlamına gelen PoB’u kullanıyor.

Altyapısı Verimli Dağıtık Paylaşım, Dağıtık Rastgelelik Protokolü, TransEpoch, Atomix ve Micro State Blok protokollerinden oluşuyor. dApps uygulamalarının geliştirilmesine uygun. Bu yeni protokollerin tek bir amacı var ölçeklenebilirlik. OIST teknik raporlarına buradan ulaşabilirsiniz.

IOAT’u diğer platformlardan ayıran diğer bir özellik ise proğramlama dilidir.  IOST blockchain Solidity’i  proğramlama dilini kullanıyor.

Digibayte (DGB)

DGB Proje İstatistikleri:

Jeton: DGB
Tüm Zamanlar Yüksek: 0,12 $
Şu Anki Fiyatı: 0,022 $
Piyasa Değeri: 244 milyon
Dolaşımda Olan: 10.967.622.211
Toplam Arz: 21.000.000.00

 

Potansiyeli yüksek 5 Altcoin arasına DigiByte’ı (DGB) neden aldık?

Projeye Genel Bakış

Girişimci ve bilgisayar programcısı Jared Tate, 2013 yılında Bitcoin’in hızını ve güvenliğini artırmaya karar verdi. Bu çabanın sonucu olarak DigiBayt orataya çıktı , ilk blok ise 2014 yılında oluşturuldu. DGD’nin çekirdek cüzdanı yaklaşık olarak 250 bin defa indirildi ve bu sayede 10.000’in üzerinde düğümün bulunduğu Bitcoin için merkezi olmayan bir alternatif haline geldi .

Merkeziyetsizlik, güvenlik ve hıza odaklanıyor. işlem hızı 15 saniyedir. Bildiğiniz gibi Bitcoin’de bu süre çok daha fazladır. DigiByte’ın bu kadar hızlı olmasının nedenlerinden biri, DGB’yi geliştirken bir yarışma yapıldı. Bu yarışma 5 farklı fikir birliği algoritmasının da geliştirilmesine neden oldu ve projeyi zenginleştirdi. DGB ile ilgili beklentiler çok yüksek ve arkasında çok güçlü bir topluluk var.

FundRequest (FND)

FundRequest Proje İstatistikleri:

Token: FND
Tüm Zamanlar: $ 0.26
Güncel Fiyat: $ 0.0097
Piyasa Değeri: $ 396,169
Dolaşımda Olan: 43,509,086
Toplam Kaynak: 98,611,464

 

 

Potansiyeli yüksek 5 Altcoin arasına FundRequest’i (FND) neden aldık?

Projeye Genel Bakış

Blockchain projeleri üzerinde çalışan yazılımcıların bir kısmı, portföylerini geliştirmek için bir kısmıda kodlamalardan keyif aldıkları için çalışıyorlar. Geliştiriciler GitHub’a girip bu proje üzerinde rahatlıkla çalışabilir. Ancak kod yazılımında uzmanlar maddi anlamda çok tatmin olamadıklarından sadakat duygusunun en zayıf olduğu meslekler arasında gösteriliyor. Gliştiricilerin bir kısmı ise gerçekten keyif aldıkları projelerde ise maddi kısmı düşünmeden çalışabiliyor. FundRequest’ın başarılı olmak için tercih ettiği yolda bu, yaptığı işten keyif alan kodlayıcıların tercih ettiği bir proje. Bir kuluçka gibi düşünebilirsiniz, bu durum aynı zamanda geliştiricilerin deneyimlerini artırdığı bir yuvadı. Geliştiriciler katma değerlerine göre SkillToken ile ödüllendiriliyor. Bu ödemeler, iyi bir iş ortaya konulduğunda, doğru bir yorum ve tespitte, bir sorunun ortadan kaldırılmasında veriliyor. Bu ödül mekanizması projenin baskı altında olmadan gelişmesine katkıda bulunuyor. Geliştiricilerinde becerisini artırıyor.

Projenin gerçekten özel olan  yapısı, hem maddi hem de profesyonel olarak tazmin edilen bir geliştiricinin kendi kalitesine bir miktar ölçüt vermesi gerçeğinden kaynaklanıyor.  çünkü ünvanları SkillTokens Fabrikası tarafından ölçülüyor.

Önemli Gelişmeler

FundRequest çok yakın zamanda mainnetini başlattı ve şimdiden Golem, BAT, Aragon, TrustWallet ve Metamask gibi büyük projeler ve çabalar dahil olmak üzere düzinelerce talebi almaya başladı.

Belki de daha da önemlisi, birkaç çok yüksek kalitede projelerde ortaklıları var:

  • SingularityNET, an AI piyasası
  • Request Network, ödeme odaklı proje
  • ORCA, kripto kullanıcılar için açık bankacılık platformu
  • TrustWallet, Etherium cüzdan uygulaması için açık kaynak
  • Ayrıca Coinbene gibi pek çok borsada da varlar.

 

Zilliqa (ZIL)

ZIL Proje İstatistikleri:

Token: ZIL 
Tüm Zamanlar Yüksek: 0,25 $ 
Güncel Fiyat: $ 0.034 
Piyasa Değeri: 266 milyon 
Dolaşımda Olan: 7.781.012.516 
Toplam Arz: 12.600.000.000

 

Potansiyeli yüksek 5 Altcoin arasına Zilliqa’yı (ZIL) neden aldık?

Projeye Genel Bakış

Zilliqa saniyede binlerce işlem sayısını ölçeklendirmek için tasarlanan dünyanın ilk yüksek verimli umumi Blokchian platformudur. Zilliqa iki yıldır araştırma ve geliştirme aşamasındadır. Kullanım sayısı ve şebekesi genişledikçe işlem oranlarını artıran yeni protokolü ile Sharding teorisini uygulamaya geçirecek bir sistem tasarlanmış.

Sharding, dağıtılmış veritabanlarında uzun zamandan beri var olan ancak hâli hazırda açık ve izinsiz blok zincirler için gösterilmeyen bir kavramdır (yani bir ilki yapıyorlar). Fikir, varolan işlemleri işleyen paralel alt komitelere ya da “shards”’a göre otomatik olarak geniş bir makine ağını bölmektir. Her bir “Shard” kendi mikro bloğunu diğer “shard”’lara paralel olarak işler ve ortaya çıkan mikro bloklar son bir blok içine birleştirilir. Bu otomatik ağ paralelleştirmesi Zilliqa projesi ile hayata geçmiş durumda ve kendileri bunu ilerletebileceklerini savunuyorlar. Üstte çok kaybolanlar için 3 cümlelik özet: Başta tümdengelim yapılıp büyük işlemler parçalara ayrılıyor. Sonra o parçalar birbirleri ile iletişime geçiyor. İletişim sonrası hepsi bilgi aktarımlarını tamamlamış olduklarından dolayı tek parça haline gelip tekrar birleşiyorlar. Zilliqa, ağa daha fazla madencilik node’u katıldığı için saniyede daha fazla işlem gerçekleştirir.

Bu başlangıçta doğal bir şey gibi gelebilir, ancak gerçekleştirmek teknik açıdan zorlu ve geçmişteki blok zincir protokolleri tarafından mümkün olmadığı anlaşılıyor (en basiti bitcoin Transaction time’ı ve Lightning network için uğraşları). Daha geniş bir kalabalıkta fikir birliğine varmak (Distributed Consensus) teknik açıdan daha zordur. Zilliqa’nın yeni fikir birliği protokolü (Novel Consensus) bu sorunu çözüyor. Zilliqa’nın ölçeklenebilirliği sayesinde bugünün blok zincirlerinin ötesinde işlem oranlarını talep eden dApps’i (Decentralized Applications) destekliyor.

 

VeChain (VET)

Vechain Thor Proje İstatistikleri:

Jeton: VET 
Tüm Zamanlar Yüksek: 0,02 USD 
Şu Anki Fiyatı: $ 0.011 
Piyasa Değeri: 670 Milyon 
Dolaşan Sarf Malzemeleri: 55.454.734.800 
Toplam Arz: 86,712,634,466

 

Projeye Genel Bakış

VeChain tedarik zincir yönetimine adaklanan bir blockchain platformu. Özellikle, deniz aşırı nakliye şirketlerinin tedarik sürecinde oluşan maliyetlerini minimize etmek için DApps (akıllı ve merkezi olamayan uygulama) uygulamaları üzerine odaklanıyorlar. Bu projeyi o kadar çok çalıştım ki en son öğrendiğim bilgi şu oldu. Henüz bir yıllık bir proje olmasına rağmen Ethereum ve Ripple’dan sonra en fazla kurumsal ortaklığa sahip blockchain platformu. Siz 1 yıllık dememe bakmayın projenin Ar-Ge süreci 2015 yılında başlıyor. Bu kadar güçlü ortaklıkların arkasında iyi bir hazırlık dönemi var. Çin’in en büyük tütün üreticilerinden tutun, en büyük şarap üreticisine kadar kategorilerinde global markalarla ortaklıklar kurdu. Bu konuyu daha ayrıntılı olarak ele aldığım bir makale var, oradan detaylara bakabilirsiniz, bir kahve hazırlamanızda fayda var çünkü makale oldukça uzun.

VeChain’inin ortaklık portföyü güçlü olduğu gibi, merkezi olmayan uygulamaların(DApps) ve akıllı sözleşmelerin avantajlarını da çok farklı sektörelere taşımaya çalışıyor. Özellikle yoğunlaştığı endüstrileriler aşağıdakiler olmakla birlikte, kesinlikle bunlarla sınırlı değildir.

*Tedarik zinciri yönetimi

VeChain’e neden yatırım yapmalıyım.*Otomobil
*Tütün
*Yenilenebilir enerji
*IoT teknolojisi (Nesnelerin interneti)
*Veri yönetimi
*mali
*Lüks tüketim malları (sahte/orijinal)
*Sürdürülebilir kalkınma
*Likör (şarap)
*Perakende
*Tarım
*Lojistik

Paylaşabilir misiniz lütfen ?