Home Altcoin Stellar (XLM) Yatırımı İçin Bekle… Ayılar XLM Piyasasında Hala Etkili

Stellar (XLM) Yatırımı İçin Bekle… Ayılar XLM Piyasasında Hala Etkili

Stellar (XLM) Yatırımı İçin Bekle… Ayılar XLM Piyasasında Hala Etkili


0

Stellar (XLM) yatırımı için boğaların piyasaya girmesini bekleyen yatırımcıların bir süre daha beklemesi gerekiyor gibi görünüyor. Kripto para piyasasında 2018 yılının başından beri etkili olan ayılar XLM piyasasında da halen etkili.


Ayıların etkili olduğu kripto dünyasında Starlight ödemelerinin lansmanı da Stellar (XLM) piyasasında volatilitenin yükelmesi için yeterli olmadı. Kısa vadede XLM piyasası boğa görünümlü ancak uzun vadede piyasa ayıların etkisinde bir süre daha kalacak görünüyor.

XLM/USD grafiği kısa ve orta vadede nasıl bir görünüm sergiliyor birlikte göz atalım:  

Saatlik grafik:

Stellar (XLM) yatırımı saatlik grafik
Stellar (XLM) yatırımı saatlik grafik

Saatlik grafikte 0.2520 dolardan başlayan aşağı yönlü eğilimin 0.23 dolar seviyelerine kadar devam ettiğini görüyoruz.

Bollinger bantları mumların hareketli üssel ortalamanın üst kısmında kaldığını gösteriyor ve piyasadaki volatilite düşüklüğünü işaret ediyor. Mumlar üst bantlara değmiyor ancak hareketli üssel ortalamanın üstünde olması kısa vadede fiyatın dip yapmayacağını söyleyebiliriz.

Fisher Transform indikatöründe ise Fisher şeridinin sinyal şeridii yukarı yönlü kestiğini görüyoruz. Bu noktada indikatör bize bir al sinyali veriyor.

Chaikin Money Flow hattının 0 şeridi üzerinde seyrettiğini görüyoruz. Bu piyasada hacim olduğunu gösteriyor ve bir boğa sinyali olarak değerlendirilebilir. Ancak CMF hattı 0 sınırına çok yakın ve aşağı yönlü kırılabilir.

Günlük grafik:

Stellar (XLM) yatırımı günlük grafik
Stellar (XLM) yatırımı günlük grafik

Stellar (XLM) yatırımı yapmayı düşünen okurlarımız için düşüş trendinin Haziran ayından bu yana devam ettiğini ifade etmemiz gerekiyor. XLM fiyatı 0.4582 dolar seviyelerinden yazı yazıldığı esnada 0.22258 dolar olan güncel fiyatına kadar düştü.

Bu düşüş trendi esnasında 0.1749 dolar seviyesinin güçlü bir destek seviyesi olduğunu belirtmek gerekiyor. Yine göze çarpan iki tane direnç seviyesi var. Bunlar sırasıyla 0.3336 dolar ve 0.2812 dolar seviyeleri.

Stellar (XLM) haberlerimizin tamamı için tıklayın.

Parabolic SAR göstergesi mumların altında beliriyor ve mumların yukarı yönlü hareketini destekliyor.

Awesome Oscillatorünün sıfır çizgisinin altında kırmızı fitiller gösterdiğini görüyoruz. Bu bize bir ayı hareketinin sinyalini veriyor.

Stochastic indikatör ise henüz sinyal şeridini kesmiş değil ancak aşağı yönlü bir görünümü var. Bu indikatör de aynı şekilde fiyatın aşağı yönde hareket edeceğinin sinyalini veriyor.

Stellar (XLM) yatırımı yapmayı düşünen okurlarımızın kısa dönemde yapacakları trade işlemlerinde iyi analiz yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak uzun dönemde Parabolic SAR indikatörü dışındaki intikatörler ayıların piyasada halen etkili olduklarını gösteriyor.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya