Home Altcoin Ripple Göre XRP Tokeni Bitcoin 2.0 Sürümü

Ripple Göre XRP Tokeni Bitcoin 2.0 Sürümü

Ripple Göre XRP Tokeni Bitcoin 2.0 Sürümü

brave
0

Ripple göre XRP Tokeni Bitcoinin 2.0 versiyonu. Ripple’ın baş pazarlama müdürü Cory Johnson Ripple’ın Bitcoin’in steroid almış hali olduğunu iddia etti. Neye dayanarak böyle bir iddia ortaya atmış olabilir ki?


Ripple Şirketi ve Ürünlerinin Gelişimi

 

Fintech Focus Podcast ile ilgili yeni bir röportajda Johnson, Ripple’ın bankalar ve finans kurumlarıyla doğrudan çalışmak için Blockchain‘i kullanmaya nasıl karar verdiğini özetliyor.

“Bizler gerçekten dünyayı daha yaşanabilir kılmak istedik. Bunu sağlamak için kendimize düşen görevi yani içinde bulunduğumuz finans sektörünü düzenlemeliydik. Bizim içinde finans sisteminin en büyük sorunu sınır ötesi para transferi işlemleriydi.

Teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde ben Roma’daki bir arkadaşıma ya da Afrika’daki bir kardeşime saniyeler içinde bir emoji ya da gif gönderebiliyorum. Ancak bunu finans sektöründe yapmak istediğimde ödemem gereken yüksek bir ücrete ve 3-5 günlük bekleme sürecine katlanmam gerekiyor.

Bu resmen deli saçması… Böyle olmak zorunda değil. Bu yüzden, en iyi teknolojiyi yansıttığını düşündüğümüz bir yazılım geliştirdik. Ve bu yazılımımızı şuan da bankalar ve finans kurumları arasına konuşlandırıyoruz. Geliştirdiğimiz bu sistemi, bankalarda yaygınlaştırmamız bizler için müşteri aracı hizmetleri arasındaki sorunları ve kara para aklama sorunlarını en aza indirmemize yardım ediyor. Aynı zamanda paramızı daha hızlı ve ucuz bir şekilde taşımış oluyoruz.

Bir yıl önce, Ripple altı haftada bir, yeni bir anlaşma imzalardı. Şimdi ise, altı günde bir tane imzalıyor. Ancak hala çok yeniyiz. Oluşturduğumuz sistem, şuan da adeta bir bebek gibi yürüyor Ancak bizler bu sistemi, atların efendisi yılkı gibi rahvanca koşan ve hedefini asla ıskalamayan bir oluşuma çevireceğiz. Yazılımımızı kullanan bankalardan aldığımız feedbackler oldukça olumlu ve bizlere güç veriyor.’’

Kripto Para Eleştirilerine Cevap

Kripto eleştirilerine gelince, Johnson yeni çıkan teknolojiye karşı olan yüksek sesli itirazların azaldığını ve ilginin gün geçtikçe artığını belirtiyor.

“Şuanda kripto para sistemine altı ay önce yaklaştığımdan çok daha az şüpheci yaklaşıyorum. Çünkü her gün kriptosferi soluyorum ve sistemin nasıl hızlı bir şekilde büyüdüğünü ağzım açık seyrediyorum. Tabi her yeni teknolojide olduğu gibi, bu sektörde de insanların paralarına göz diken dolandırıcılar olacaktır. Ancak sizler ucuz etin yahnisi yenmez metodunu takip ederseniz asla Blockchain teknolojisinden zarar görmezsiniz.”

 

Ripple Göre XRP Tokeni Bitcoin’in Geliştirilmiş Versiyonu

Johnson, Ripple XRP’nin, lider kripto-para birimi Bitcoin’in çok daha gelişmiş bir versiyonu olduğunun altını çiziyor.

‘’Bitcoin bizlere yeni bir ufuk açmıştır. Bizlerde boynuz kulağı geçer hesabı ürettiğimiz Tokenımız için Bitcoin’den ilham aldık. Ancak sadece iyi yönlerini aldık. Bu ürettiğimiz Token adeta Bitcoin 2.0. Bitcoin kadar güçlü ancak Bitcoin’den çok daha hızlı ve ucuz.’’

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave