Home Bitcoin Sıcak Haber ! Bitcoin Borsası Coinbase Yüzlerce Kripto Para Listeleyecek

Sıcak Haber ! Bitcoin Borsası Coinbase Yüzlerce Kripto Para Listeleyecek

Sıcak Haber ! Bitcoin Borsası Coinbase Yüzlerce Kripto Para Listeleyecek
“bayebit”


0

Kripto endüstrisinin en büyük şirketlerinden biri olan Bitcoin borsası Coinbase,  yeni finansman turunun sona ermesinin ardından dünyanın en değerli teknoloji girişimleri arasında yer alıyor.


Bitcoin Borsası Coinbase Yüzlerce Kripto Para Listeleyecek

 

San Francisco merkezli  Bitcoin Borsası Coinbase salı günü yaptığı açıklamda, Tiger Global Management tarafından 300 milyon dolarlık E serisi bir yatırım aldığını duyurdu. Coinbase Başkanı Asiff Hirji, bu son yatırımla şirketin değerinin 8 milyar dolara çıktığını söyledi. Son finansman turu Y Combinator Continuity, Wellington Management, Andreessen Horowitz ve Polychain Capital’ın katılımıyla gerçekleşti.

Yapılan açıklamaya göre, şartları daha önce belirlenen kriptoların daha ‘HIZLI” listeleneceğinin müjdesini verdi. Son zaamanlar da özellikle ADA, ETN, XRP, TRX gibi bir çok coinin ismi geçiyordu.

Açıklamada;

”Bugün platformumuza eklenebilecek yüzlerce kripto paraların olduğunu görüyoruz.  Gelecekte bu sayı binlerce olacak” dedi

Bloomberge konuşan Asiff Haji Coinbasenin bu son tura ihtiyacının olmadığını ancak bazı fırsatlar gördüklerinden dolayı yatırım turuna gittiklerini açıkladı. Coinbase 2017 yılında 380 milyon dolar gibi bir kâr açıklamıştı. Ayı piyasasına rağmen 2018 de kâr beklentileri 465 milyon dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

Hirji;

“Bize yatırım yapmak isteyen şirketler, bunun bir sonraki teknoloji inovasyonu dalgası olduğunu biliyorlar.” “Bu onlar için de fırsat barındıran bir tur oldu. Dışardan sermayeyi yükseltmek zorunda değildik ”.

 

Raporlar , Bitcoin borsası Coinbase değerlemesinin piyasa tarafından teyit edilmemesine rağmen, 8 milyar dolarlık  bir değere ulaştığını söylüyor.

Bloomberg’e göre, Coinbase daha yüksek bir değerleme ile finansman turunu gerçekleştirmeye çalışmıştı. Ancak kripto para piyasasında ki düşüşün bazı yatırımcıların tereddütüne neden olduğu görüldüğünden değerleme fiyatı geri çekilmişti.

Daha önce de Recode ve Tiger Global Coinbase’ye 500 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı düşündüğünü ve bu fonların bir kısmının ikincil piyasada hisse satın almak için kullanmak istediklerini açıklamışlardı.

 

Kaynak