Home Bitcoin Şok Karar… Fidelity Bitcoin Borsası Kurmaktan Vazgeçti

Şok Karar… Fidelity Bitcoin Borsası Kurmaktan Vazgeçti

Şok Karar… Fidelity Bitcoin Borsası Kurmaktan Vazgeçti

brave
0

Fidelity Bitcoin borsası kurma fikirinden vazgeçti. Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri başkanı Tom Jessop, varlık yönetiminin güvenli bir Bitcoin saklama çözümü sağlayarak ve sektörü daha da iyileştirerek kriptoları bir üst seviyeye çıkarmayı hedeflediğini söylüyor. Jessop’a göre böylelikle kurumsal yatırımcıların kripto pastasından kendi paylarını alacaklar.


Fidelity Bitcoin Borsası Fikrinden Neden Vazgeçti?

Fidelity Bitcoin borsası yerine öncelikle, Başkan Tom Jessop’ın da belirttiği gibi, kripto para piyasasının çok daha ileri düzeylere gelmesini hedefleyen adımlar atacak. Tom Jessop, Laura Shin ile bir konuşma yaptı. Konuşmanın ana hatlarını sizinle burada paylaşacağız. Konuşmada Jessop var olan borsaların  gayet güzel çalıştıklarını ve Fidelity’nin daha çok koruma ve saklama  hizmetleri üzerinde durduğunu belirtti. Çünkü kurumların bu alana girmesi için, saklama hizmetlerinin daha da geliştirilmesi gerekiyor. Kurumsal yatırımcıların en büyük endişesi güven sorunu olduğundan saklama hizmetleri büyük önem arz ediyor kripto dünyasında.

Jessop kripto paralar için şu andaki en büyük sorunun önceden fonlanmış hesap gerektiren servis sağlayıcıları olduğunu vurguladı. Fidelity’ nin bu sorunu çözmek için çalıştığını ve bunun için daha geleneksel bir yatırım platformu kurmayı planladıklarını da açıkladı. Bu platform kullanıcıların bir veya daha fazla borsada en iyi fiyata yatırım yapmalarına olanak sağlayacak ve sonra iş bitince de nasıl tamamlayacaklarına yardımcı olacak.

Fidelity Kripto’nun Geleceğini Tahmin Ediyor!

Shin ve Jessop konuşmalarında, büyük ölçüde kripto varlığı olan ama saklama çözümü bulamayan önemli miktarda yatırımcı olduğundan söz ettiler. Bunun ciddi bir talep olduğundan dem vuran Jessop, bu ihtiyaca cevap vermek için soğuk depolama çözümü sağlamayı planladıklarını ifade etti. Soğuk depolama Bitcoin saklamanın en güvenli yolu çünkü internet bağlantısı yok ve hacklenme ve çalınma ihtimali sıfır.

Fidelity 7 trilyon değerinde varlığı yönetiyor ve kurumsal yatırımcının en çok aradığı güvelik sorununu bu şekilde çözmeyi planlıyor. Jessop borsa kurmaktansa bu hesaplara koruma sağlamanın şu aşamada daha önemli olduğu vurgusu yapıyor.

Shin ve Jessop konuşmalarının sonunda piyasanın geleceği konusunda tahminlerde bulundular. Jessop piyasa olgunlaştıkça kurumsal yatırımcının daha çok ilgisini çektiğini söylüyor ve Jessop’a göre, koruma fonu yöneticileri, aile ofisleri ve piyasa analistleri hepsi piyasayı daha da ileri götürecek yeni kripto ürünleri yaratma konusuna odaklanmış durumdalar

2019’da neler olabileceği konusunda ise Jessop, piyasaya fazlasıyla bir akın olacağını ve seviyenin çok daha ileriye gideceğini beklediğini söylüyor.  2019 yılı tüm kripto para dünyasını umutla beklediği bir yıl oldu. Umarız bu yıl herkese beklediğini fazlasıyla verir.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave