Home Altcoin Cory Johnson: Swift Ripple xCurrent Teknolojisini En Büyük Rakip Olarak Görüyor

Cory Johnson: Swift Ripple xCurrent Teknolojisini En Büyük Rakip Olarak Görüyor

Cory Johnson: Swift Ripple xCurrent Teknolojisini En Büyük Rakip Olarak Görüyor


0

Swift Ripple xCurrent teknolojisini kendisine en büyük rakip olarak görüyor. Bu görüşlerin sahibi Ripple Piyasa Stratejileri Başkanı Cory Johnson.


Swift Ripple xCurrent Rekabeti

Ripple Piyasa Stratejileri Başkanı Cory Johnson geçtiğimiz günlerde Bezinga Fintech Focus isimli haber sitesine vermiş olduğu mülakatta Ripple ürünlerini test eden firmalar ve piyasadaki en büyük rakipleri olan Swift hakkında çıkan haberleri değerlendirdi.

Cory Johnson Ripple ürünlerini test eden firmalardan bahsederken, firmaların kendi ürünlerini yönelmelerinin asıl sebebinin şu anki sistemde uluslararası para transferi yapmanın cidden çok büyük maliyetlerinin olmasını gösterdi. Bu yüksek maliyetler sebebiyle özellikle küçük çaptaki firmaların uluslararası ticarete yeteri kadar katılamadıkları ve kar oranlarının çok düşük kaldığını belirtti.

Cory Johnson, şu an pek çok banka ile test çalışmaları yürüttüklerini ve bu bankaların müşterilerinin gerçekten paralarını hızlı ve ucuz bir şekilde transfer edebilmeyi çok istediklerini vurguladı. Bu durumda bankaların müşterilerini ve pazar paylarını kaybetmemek için hız ve ucuzluk sunan Ripple ürünlerine yöneldiklerini ifade etti.

Johnson, Ripple ürünlerinden en önde gelenlerden olan xCurrent hizmetinin şu an Swift in en büyük rakibi olduğunu belirtti. Cory Johnson bu konuda şunları söyledi:

“Düşünün ki bir ülkeden başka bir ülkeye para gönderiyorsunuz. Paranız gideceği yere ulaştı mı veya yolda giderken herhangi bir bilgi kaybı veya aksaklık yaşandı mı bilemiyorsunuz. Çünkü siz transfer yaptığınız anda size bu konuda herhangi bir geri dönüşümde bulunulmuyor. Paranızın sağ salim ulaştığını veya problem yaşayıp yaşmadığını anlayabilmeniz için birkaç gün beklemeniz gerekiyor.

Bu durum Ripple piyasaya girene kadar böyleydi. Artık Ripple hizmetleri sayesinde, kullanıcılar paralarının nerede olduğunu anlık olarak görebiliyorlar. Böyle bir bilgiye anlık olarak ulaşmak daha önce hiçbir şekilde mümkün değildi. 1 yıl önce, Ripple 6 haftada sadece 1 firma ile anlaşabiliyordu. Şimdi ise neredeyse her 6 günde bir yeni bir firma ile anlaşma yapılıyor. Bir yıl içerisinde yaşanan bu değişim inanılmaz bir boyutta. İleride Ripple ürünlerini kullanan bankalar elde ettikleri bilgilerin doğruluğu ve inanılmaz işlem hızı sayesinde çok mutlu olacaklar.”

Swift Ripple xCurrent teknolojisini en büyük rakip görüyor diyen Cory Johson’un görüşleri bu şekilde. Bu mücadelede kim galip gelecek göreceğiz.

Kaynak için tıklayınız.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya