Home Bitcoin Çin’in Bitcoin Desteği Fiyatlarda Ani Çıkış Getirebilir

Çin’in Bitcoin Desteği Fiyatlarda Ani Çıkış Getirebilir

Çin’in Bitcoin Desteği Fiyatlarda Ani Çıkış Getirebilir

brave
0

Çin’in Bitcoin desteği fiyat için çok önemlidir. Çin, en büyük Bitcoin madencilik şirketlerine ev sahipliği yapıyor ve Çin vatandaşları hızlı bir şekilde Bitcoin’i benimsemiş durumdalar.


Çin’in Bitcoin Desteği Fiyatları Nasıl Etkiler?

Son mahkeme kararı boğa etkisi yapıyor. Piyasa güvenini güçlendiren bu son süreç, Bitcoin kayıplarını tersine çevirerek fiyatların 7000 $’ın üzerine çıkmasını hızlandırabilir. Şimdiye kadar, fiyatlar dar bir bölgeye sıkıştığı için BTC/USD çifti,  geçtiğimiz hafta %1 düşüş gösterdi.

Shenzhen Uluslararası Tahkim Mahkemesi, tüccarların yanı sıra bireylerin mevcut yönetmeliklere uygun olarak Bitcoin’e sahip olabileceklerini ve hatta transfer edebileceklerini bildirdi. Bu gelişme olumludur ve böylece Bitcoin, kanunlar ile korunabilecek. BTC’nin hızla küresel olarak tanınan bir varlık ve değer olduğunu da gösteriyor.

Mahkeme tercümelerinden, Bitcoin’in merkezi olmaması ve bunun arkasında yatan ekonomik değer nedeniyle bir mülk olduğu anlaşılıyor. Merkezi olmama ve ve ekonomik fayda, kullanıcılara özgürlük verir. Ayrıca, işletmeler ve bireyler, Bitcoin’i herhangi bir yasayı çiğnemeden bir ödeme biçimi olarak kullanabilecekler. Çin’in Bitcoin ve kripto ekosisteminde ne kadar etkili olduğunu düşünürsek, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kripto paraların benimsenmesinin artmasını bekliyoruz. Bu da kripto dünyasını rahatlatacaktır.

BTC/USD Bitcoin Fiyat Analizi

Haftalık Bitcoin Grafiği

Piyasa istikrarından bahsetmek için haftalık grafik çok uygun. Son zamanlardaki Çin mahkemesinin kararları ile talepte artış görülebilir. Geçen haftaki faaliyetlerin yetersizliği ise endişe verici. Aslında, grafikten de görebileceğimiz gibi, geçen haftaki fiyatlar, 350 $‘lık bir aralığın içinde hareket ediyor.

Teknik olarak bu olumludur. Çünkü mumlar, yüksek hacimlerin arkasındaki bir boğa olarak kapanıyor. Boğalar, 21 Ekim’deki mumu sona erdiren bir hafta içinde olduğu sürece, daha düşük zaman aralıklarında küçük miktarlarda BTC almanızı öneririz.

Günlük Bitcoin Grafiği

BTC/USD fiyatı 15 Ekim’deki aralıkta seyrettiği sürece, al-sat yapabiliriz. Yani, üç aylık destek çizgisinin hemen altında 6.200 $ ile 6.300 $ arasında herhangi bir yerde stop koyarak dipten alım tavsiye edebiliriz.

6,200 $ ‘ın altındaki kayıplar, boğa projeksiyonlarımızı geçersiz kılacak. Bu durumda fiyat, 5,800 $ seviyesinde olan 2018’deki en düşük seviyenin altına düşebilir. Bu da kaçınılmaz olarak ayı momentumunu sağlamlaştıracaktır.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave