Home Topluluk Öncüler 1000 Dolardan 100 Milyon Dolara – Bitstamp’ın Kurucu Ortağı Damian Merlak ile Söyleşi

1000 Dolardan 100 Milyon Dolara – Bitstamp’ın Kurucu Ortağı Damian Merlak ile Söyleşi

1000 Dolardan 100 Milyon Dolara – Bitstamp’ın Kurucu Ortağı Damian Merlak ile Söyleşi


0

Damian Merlak ile söyleşi !!! Genç insanlar, zengin olabilmenin en hızlı yolunu ararlar ve bunun hayaliyle yaşarlar. 31 yaşındaki Slovenyalı milyoner Damian Merlak’a göreyse böyle bir dünya yok =) Şimdi Bitstamp’ın kurucusu olan Damian’la yapılan söyleşiye geçelim…


Damian Merlak’ın Hayatından

Yedi yıldan uzun bir süre önce, Damian, Slovenya’da özel bir dükkana girdi ve ortalama bir işlemci ve Ram’in yanına günün en güçlü grafik kartını almak istediğini söyledi.

İş yeri sahibi Kodric: “Böyle bir bilgisayarla ne yapacaksınız?” diye sordu, Damian Merlak ise çoşkulu bir şekilde Madencilik ile ilgili olan düşüncelerini anlattı. Böylelikle Kodric ve Merlak arkadaş oldular ve yeni projelere beraber kanat çırptılar.

Bu sözlerle birlikte, Bitcoin satın almak için birkaç yüz dolar harcayan milyonerler efsaneside bozulmuş oldu. Çünkü Damian Merlak’ın servetine giden ilk durak, madencilikten kazandığı Bitcoin’di. 🙂

İkili 2011 yılında ilk projeleri olan, Bitstamp kripto para borsası işine yoğunlaştılar ve bunda da gayet başarılı oldular. Şu anda Bitstamp dünyanın en büyük kripto para borsası olma yolunda ilerliyor. Damian ve  Kodric’in her birinin kişisel servetleri şu anda 100 milyon dolardan fazla.

Kripto Endüstrisinden Çiftlik Hayvanlarına

Damian Merlak en son yeni bir kripto para değişim projesi olan tokens.net ile ilgilendikten sonra somut birşeyler aradığı gerekçesiyle, kendine bir çiftlik kurdu. Şu an çiftliğinde 1100 tane hayvan bulunduruyor. Ayrıca bir veteriner kliniği ve çeşitli emlak ofislerini de içinde barındıran bir dizi ofise de sahip.

Damian Merlak ile Söyleşi

Kazandığın ilk milyonunla ne yaptın ?

İlk milyonumu kazandığımda 27 yaşındaydım ve Tesla marka bir araba aldım.

Kriptoya yatırım yapmanın kumar oynamak olduğunu söyleyebilir misin?

Tabi ki riskler var. Yatırım yapan insanlara, yatırım yapacakları teknoloji iyice tanımalarını güçlü ve zayıf yönlerini araştırmalarını tavsiye ediyorum. Aslında en önemli şey, bir varlığı düşük fiyattan satın almak yani tepeden girmemektir.

Bir işe yeni başlayan ve servet yapmaya çalışan insanlar için ne gibi tavsiyeleriniz var?

Çevrenizde neler olup bittiğini anlamaya çalışın. Eğer pasif iseniz, işler sizi geçer. Uluslararası akışlarla güncel olmak ve bunları anlamak zorundasınız. Görüşünüzü genişletin. Büyük, gerçekçi ve az şanslı bir hedefe sahip olmalısınız. Kendi ilgi alanınıza giren faaliyetlerde çalışmayı deneyin.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: